- Podczas jazdy musimy być w pełni skupieni, a telefon potrafi skutecznie rozproszyć uwagę. Wystarczą zaledwie 2-3 sekundy nieuwagi, by przy prędkości 50 km/h samochód przejechał około 30 metrów. W tym czasie może się wydarzyć naprawdę wiele - pieszy może wejść na jezdnię, kierowca przed nami może zahamować... a my nawet nie zdążymy zareagować - zaznaczają mundurowi. - Mimo licznych apeli i działań profilaktycznych, wciąż wielu kierowców sięga po telefon w czasie jazdy.
Wczoraj policjanci zatrzymali do kontroli 69 kierujących, z czego 20 z nich korzystało z telefonu w trakcie prowadzenia pojazdu. Były pouczenia, ale nie obyło się też bez mandatów.
Policja przypomina, że za to wykroczenie grozi mandat w wysokości 500 złotych oraz 12 punktów karnych.


































