iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Sprawa cały czas jest w toku. Jak zginął Tomek?

2022-09-13 13:09:00

W marcu ubiegłego roku, w jednym z domów w Krotoszynie doszło do tragedii, o której głośno zrobiło się w całym kraju. A to za sprawą ogólnopolskich mediów, które podjęły temat śmierci 30-letniego wówczas Tomka...


Sprawę kilkakrotnie opisywaliśmy na naszych łamach. Materiał pojawił się także m.in. w telewizjach TVN i Polsat oraz na portalu Onet.pl.

- Tomasz zginął w trakcie policyjnej interwencji. "Funkcjonariusz przyduszał mu kolanem krtań, rękami głowę" - brzmiał tytuł reportażu TVN Uwaga!

 

My o tej tragedii pisaliśmy m.in. w artykule:

Sprawa śmierci Tomka w TVN Uwaga! Są poważne wątpliwości co do finału tej sprawy...

 

Przypomnijmy. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w jednym z domów przy ul. Kozala w Krotoszynie. - Policja została wezwana przez rodziców Tomasza, gdyż wcześniej, gdy wzywali karetkę pogotowia, ratownicy prosili o asystę Policji, gdyż Tomasz był pobudzony. Rodzice zaprzeczają, aby powodem wezwania Policji było agresywne zachowanie ich syna - wyjaśniał w maju ubiegłego roku na naszych łamach Łukasz Krzyżanowski z kancelarii adwokackiej wynajętej przez rodziców Tomasza. W interwencji brało udział czterech policjantów. Zespół Ratownictwa Medycznego dotarł na miejsce ponad godzinę później. Tomek zmarł... W całej sprawie wątpliwości budzą jednak wersje przedstawione przez policję i ratowników medycznych, które są sprzeczne. - Rodzice przedstawiają przebieg zdarzenia podobnie jak ratownicy - tłumaczył wówczas adwokat.

 

Od śmierci Tomka minęło kilkanaście miesięcy, a na razie nic więcej w tej sprawie nie wiadomo. - Postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Ostrowie Wielkopolskim nie zakończyło się i pozostaje w toku. Wpłynęła aktualnie jedna ze zleconych opinii, zostały zlecone dodatkowe badania, w tym również uwzględniające okoliczności które się pojawiły - mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. W ostatnim czasie zmienił się także prokurator referent. - Podyktowane jest to tym, że dotychczasowy referent przeszedł na inne stanowisko pracy w innej jednostce - informuje M. Meler. - Jeśli chodzi o dalsze czynności, to są wykonywane w ramach zaplanowanego planu czynności. Prokurator planuje uzyskanie jeszcze jednej opinii, wówczas będzie wiadomo coś więcej.

Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi...

 

Warto dodać, że kilka miesięcy temu do sprawy śmierci Tomka wrócił Onet.pl, który podał informację, że o jej wyjaśnienie do Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zwróciła się Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Z relacji portalu wynika, że jej komendant odpowiedział, iż na podstawie policyjnych ustaleń interwencja wobec 30-latka była prawidłowa. Piotr Kładoczny, szef działu prawnego Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w wypowiedzi dla Onet.pl stwierdza: Jestem daleki od uwierzenia policji na słowo, od zdjęcia czapki i pokornego zgodzenia się z każdym stanowiskiem funkcjonariuszy. To przecież kolejna historia, w której nie żyje człowiek, wobec którego policjanci podjęli interwencję.

 

Do sprawy będziemy wracali.Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
AGRO MINERAL PRODUKT
HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.