iKrotoszyn.pl reklamy
Chwaliszew

Spotkanie z ratownikiem

2015-05-07 08:37:16
Zdjęcie: Ilona Jamry, Marta Wesołowska
W ramach Dnia Bibliotekarza w szkole w Chwaliszewie odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym.

Do chwaliszewskiej placówki przybył Piotr Wojtczak, ratownik medyczny, który pracuje w Zespole Ratownictwa Medycznego w Krotoszynie. Gość dzieciom z oddziału przedszkolnego i uczniom klas I-III przeczytał bajkę „Chore lwiątko”. Następnie opowiedział na czym polega praca ratownika medycznego. Dzieci dowiedziały się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem, jakie informacje należy podać.

Jednym z najciekawszych dla uczestników spotkania były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie według jego wskazówek kilkoro dzieci próbowało naśladować masaż serca.

Spotkanie z ratownikiem medycznym zostało zorganizowane w ramach Dnia Bibliotekarza i Bibliotek przez nauczyciela-bibliotekarza Ilonę Jamry, nauczyciela Martę Wesołowską we współpracy z bibliotekarzem Hanną Rusek z filii nr 5 w Chwaliszewie KBP im. A. Fiedlera.
Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B