iKrotoszyn.pl reklamy
Roszki

Spotkanie opłatkowe połączone ze stuleciem Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Roszkach

W sobotę, 17 grudnia 2022 bractwa kurkowe okręgu ostrowskiego zebrały się na spotkaniu opłatkowym w Roszkach. Uroczystość była połączona ze stuleciem Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Roszkach.

Najpierw bracia kurkowi uczestniczyli we mszy św. w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Roszkach, po czym udali się do Wiejskiego Domu Kultury w Roszkach, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

 

W spotkaniu uczestniczyły bractwa kurkowe z kilku powiatów: krotoszyńskiego, pleszewskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, kępińskiego, a nawet należące do innego okręgu bractwo z Jarocina. 

W trakcie przemówień licznych gości Stanisław Liberski, wieloletni członek bractwa w Roszkach, uczestniczący w jego reaktywacji, który w przyszłym roku będzie świętował 100 lat, został odznaczony orderem zasługi - Krzyżem Komandorskim z Mieczami. 

Wnukowie Piotra Szczepanka przekazali na ręce Hieronima Witka, prezesa roszkowskiego bractwa, oprawiony medal i zdjęcie swojego dziadka, zdobyte w początkowych latach istnienia.

 

Po przemówieniach nastąpiło dzielenie się opłatkiem i poczęstunek.

- Fotorelacja -


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.