iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Spotkania z fotografią

2020-02-07 12:02:00
Zdjęcie: Marta Krzykała
W ramach ferii zimowych organizowanych przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. Arkadego Fiedlera w hali sportowo-widowiskowej odbyły się warsztaty z fotografii.

Dzięki spotkaniu dzieci poznały nowe słowa jak: kadr, obróbka, fotomontaż.

Kadr jest bardzo ważny w fotografii, dlatego na przykładzie modeli dzieci mogły wykonać zdjęcia, a przy okazji dowiedziały się jak odpowiednio skadrować postać, zobaczyły, jak wpływa rozmowa z modelem podczas robienia zdjęć.

Gotowe zdjęcia poddano obróbce w telefonie. Skorzystano z opcji rozjaśniania, nakładania filtrów itp. W tej części programu było bardzo wesoło, gdyż dzieci przebrały się w różne stroje i nawzajem robiły sobie zdjęcia.  Po części integralnej nastąpiła zmiana tła na aranżacje walentynkową, w której uczestniczyły spadające płatki róż na naszych modeli. 

Po energicznej części fotograficznej nastąpiła część zapoznawcza z elementami grafiki.

W związku z remontem biblioteki Kinga Nowak–Szymanowska prowadząca warsztaty zaproponowała dzieciom zaprojektowanie logo Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej. Każde dziecko mogło stworzyć projekt na telefonie za pomocą aplikacji do rysowania bądź też tradycyjnie na papierze. Dzieci stworzyły przepiękne logotypy oraz poznały słowo wektor, bo dzięki programowi graficznemu do tworzenia wektorów można przenieść rysowane logotypy i obrysować je automatycznie lub ręcznie w programie.

 

 Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B