iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

AUTOPROMOCJA - Najświeższe informacje z krotoszyńskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Krotoszynie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Belka informacyjna na temat sportu na iKrotoszyn.plPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Krotoszyn

Spotkania seniorów

2019-10-08 12:10:00

W ramach tegorocznego projektu „Senior z inicjatywą” organizowanego przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie została zorganizowana debata oraz XV Przegląd Twórczości Artystycznej.

Hasło tegorocznego projektu brzmiało: „To, co robimy – tym się chwalimy”. Działania promujące projekt oraz działalność organizacji zrzeszających seniorów w powiecie krotoszyńskim rozpoczęły się 8 września, podczas organizowanej przez powiat krotoszyński imprezy plenerowej pn. „Powiat od kuchni” dzięki stworzeniu stoiska prezentującego dorobek artystyczny i kulinarny lokalnych seniorów.

 

Debata została zorganizowana w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Krotoszynie. Zostały w niej poruszone kwestie działań  niezbędnych w przeobrażaniu struktury społecznej i demograficznej społeczności lokalnej. Uczestnicy debaty zapoznali się ze strukturą demograficzną społeczeństwa w powiecie krotoszyńskim. Dyrektor PCPR w Krotoszynie poruszył kwestię stworzenia katalogu zadań związanych z polityką społeczną w Wielkopolsce, jak również wspierania osób zajmujących się osobami niesamodzielnymi. Zwrócono uwagę, że na terenie powiatu brakuje lekarzy geriatrów, (w chwili obecnej jest tylko jedna osoba z taką specjalizacją), pielęgniarek, że coraz więcej osób starszych umieszcza się w domach pomocy społecznej co stanowi duże obciążenie finansowe dla gmin jak również, że istnieje potrzeba utworzenia Karty Seniora, która uprawniałaby seniorów do zniżek. Po debacie nastąpiło symboliczne przekazanie przez burmistrza Krotoszyna kluczy do bram miasta przedstawicielom krotoszyńskich seniorów.

 

20 września w krotoszyńskim Kinie 3D odbył się XV Przegląd Twórczości Artystycznej „Senior z inicjatywą”, w którym udział wzięły 22. organizacje zrzeszające seniorów (ok. 300 osób) z powiatów: jarocińskiego, pleszewskiego, gostyńskiego, rawickiego, krotoszyńskiego. Z okazji 15-lecia przeglądu został zaproszony też zespół z powiatu kościańskiego.

 

 Fotorelacja

Reklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl