Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - DUNYA DONER PRACA

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Krotoszyn

Spotkania seniorów

2019-10-08 12:10:00

W ramach tegorocznego projektu „Senior z inicjatywą” organizowanego przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie została zorganizowana debata oraz XV Przegląd Twórczości Artystycznej.

Hasło tegorocznego projektu brzmiało: „To, co robimy – tym się chwalimy”. Działania promujące projekt oraz działalność organizacji zrzeszających seniorów w powiecie krotoszyńskim rozpoczęły się 8 września, podczas organizowanej przez powiat krotoszyński imprezy plenerowej pn. „Powiat od kuchni” dzięki stworzeniu stoiska prezentującego dorobek artystyczny i kulinarny lokalnych seniorów.

 

Debata została zorganizowana w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Krotoszynie. Zostały w niej poruszone kwestie działań  niezbędnych w przeobrażaniu struktury społecznej i demograficznej społeczności lokalnej. Uczestnicy debaty zapoznali się ze strukturą demograficzną społeczeństwa w powiecie krotoszyńskim. Dyrektor PCPR w Krotoszynie poruszył kwestię stworzenia katalogu zadań związanych z polityką społeczną w Wielkopolsce, jak również wspierania osób zajmujących się osobami niesamodzielnymi. Zwrócono uwagę, że na terenie powiatu brakuje lekarzy geriatrów, (w chwili obecnej jest tylko jedna osoba z taką specjalizacją), pielęgniarek, że coraz więcej osób starszych umieszcza się w domach pomocy społecznej co stanowi duże obciążenie finansowe dla gmin jak również, że istnieje potrzeba utworzenia Karty Seniora, która uprawniałaby seniorów do zniżek. Po debacie nastąpiło symboliczne przekazanie przez burmistrza Krotoszyna kluczy do bram miasta przedstawicielom krotoszyńskich seniorów.

 

20 września w krotoszyńskim Kinie 3D odbył się XV Przegląd Twórczości Artystycznej „Senior z inicjatywą”, w którym udział wzięły 22. organizacje zrzeszające seniorów (ok. 300 osób) z powiatów: jarocińskiego, pleszewskiego, gostyńskiego, rawickiego, krotoszyńskiego. Z okazji 15-lecia przeglądu został zaproszony też zespół z powiatu kościańskiego.

 

 Fotorelacja
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Autopromocja ikrotoszyn.pl

iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl