iKrotoszyn.pl reklamy
Poradnik

Sposoby na oszczędzanie wody

2021-05-22 13:06:00
Wody zaczyna brakować na naszej planecie, dlatego warto zacząć od siebie i oszczędzić nieco wody w gospodarstwie domowym. Od czego zacząć?

W zależności od liczby osób w gospodarstwie domowym rachunki za wodę mogą być sporym obciążeniem, dlatego warto poznać sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy. Dodatkowo takie działania przyczynią się do poprawy stanu planety.

 

Pierwszym i najbardziej popularnym sposobem jest zrezygnowanie z kąpieli w wannie pełnej wody na rzecz prysznica. Nie chodzi o całkowitą rezygnację, ale o ograniczenie. Na jednej kąpieli można zaoszczędzić nawet kilka złotych.

 

Jeśli masz podejrzenia, że krany w domu mogą być lub są nieszczelne to jak najszybciej je uszczelnij. Z pozoru taka utrata wody nie jest wielka, jednak dzięki temu rachunki za wodę są znacząco wyższe.

 

Zmywarka zamiast ręcznego mycia. To nie tylko wygoda, ale także oszczędność wody. Zmywarka bowiem zużywa jej znacznie mniej niż my sami podczas ręcznego mycia naczyń.

 

Zakręcanie wody podczas np. mycia zębów.

 

Jeśli nadal jest się posiadaczem pralki o starym modelu, można pomyśleć o nowszej, która jest oszczędniejsza, dodatkowo warto też zainwestować np. w dostępne na rynku oszczędne spłuczki do toalet, czy perlatory, które zmniejszają strumień wody.

 Czytaj również

ELTRONIK - CANAL+
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B