iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - Bar u Żaby - kurczak z rożna

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Belka informacyjna na temat sportu na iKrotoszyn.plPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Serafinów

Spór o kawałek ziemi

2018-06-18 09:06:00

Od ładnych kilku lat trwa "walka" o skrawek ziemi w Serafinowie. Grunt leży tuż przy jednej posesji, a należy do gminy Koźmin Wielkopolski. Jedni chcą go kupić, drudzy nie chcą go sprzedać...

Spór dotyczy dosłownie o pas ziemi o szerokości kilku metrów leżący wzdłuż drogi gminnej, naprzeciw tamtejszego kościoła i sali wiejskiej. Na co dzień korzystają z niego państwo Gawrońscy, którzy wprowadzili się do przyległej posesji kilkanaście lat temu. - Przyszliśmy tu mieszkać i jesteśmy traktowani trochę, jak przybysze - mówi Bogumiła Gawrońska. - Kiedyś mieszkała tutaj nasza prababcia. Potem - jakoś to było tak - że dom i ziemię oddała do gminy, żeby otrzymać rentę. Miała prawo pierwokupu, więc dom został wykupiony, a my też chcieliśmy odzyskać przyległą działkę. Złożyliśmy kiedyś, jakieś 10 lat temu wniosek, ale remont domu nas sporo kosztował i nie kupiliśmy tej działki. Chcielibyśmy teraz kupić ten skrawek ziemi, o który dbamy, ale nie ma na to zgody we wsi. Sąsiad mówi, że do kościoła przyjeżdżają i parkują tutaj - mówi pani Gawrońska.

 

Rada Sołecka ustosunkowała się negatywnie do wniosku pani Gawrońskiej. - Była to decyzja jednogłośna - mówi Jarosław Misiak, sołtys Serafinowa. - Nie widzimy na razie możliwości, aby ta działka została sprzedana. Nikt nic nie robi na złość. Po prostu jest to miejsce, w którym parkują samochody, szczególnie w czasie odpustu. Jest to miejsce, gdzie jest parking podczas dużej imprezy motocyklowej Salve - tłumaczy sołtys.

Jarosław Ratajczak, wiceburmistrz Koźmina Wielkopolskiego mówi, że gmina ma związane ręce. Z jednej strony ten grunt jest jej niepotrzebny, bo na tak wąskim kawałku ziemi trudno o jakąkolwiek inwestycję na tym terenie. A z drugiej... - Mamy taką zasadę, że to rady sołeckie czy rady osiedli najpierw opiniują takie tematy. Jeśli ustosunkują się negatywnie, to my nic wbrew im nie robimy - mówi J. Ratajczak. Stąd też decyzja, którą niedawno otrzymała pani Gawrońska z koźmińskiego magistratu, iż z uwagi na negatywną opinię rady sołeckiej grunt nie będzie wykazywany do sprzedaży.

 

I tak oto przypomina się słynny spór o miedzę z telewizyjnego ekranu...

 

 
Reklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska

Reklama - Sprzedaż opału - Skup złomu - Usługi transportowe - Krotoszyn


Reklama - OSK AS Maria Maśniak

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl