iKrotoszyn.pl reklamy
Edukacja

Społeczna Szkoła Podstawowa w Krotoszynie - tutaj lekcje odrabia się w szkole!

2021-02-26 09:01:00

Społeczna Szkoła Podstawowa w Krotoszynie wpisała się już na dobre w krajobraz placówek oświatowych w naszym regionie. Wykwalifikowana kadra nauczycielska, przyjazna atmosfera i nauka bez zbędnego stresu, to tylko niektóre atuty tej szkoły.


O strzale w dziesiątkę, jakim było powstanie kilka lat temu tej placówki, świadczy z pewnością rosnące zainteresowanie rodziców nauką ich pociech w SSP w Krotoszynie.

 

 
 
 
DLACZEGO TU WARTO SIĘ UCZYĆ?
 
 
Małe zespoły klasowe
Mała liczebność uczniów w klasach pozytywnie wpływa na poziom nauczania i daje możliwość dostosowania wymagań do możliwości każdego ucznia.
 
 
Zajęcia dodatkowe
Szkoła prowadzi dodatkowe zajęcia matematyczne z grami logicznymi, przyrodnicze na których uczniowie przeprowadzają eksperymenty, zajęcia sportowe: tenis stołowy, piłkę siatkową, piłkę nożną. Jest także możliwość rozwijania umiejętności wokalnych w chórze szkolnym.
 
Język angielski
Codzienne lekcje języka angielskiego, na których królują zabawa, teatrzyki, piosenki i rymowanki.
 
 
Zajęcia eksperymentalne
Uczniowie często biorą udział w zajęciach eksperymentalnych prowadzonych we Wrocławiu, Poznaniu i Toruniu.
 
Zajęcia świetlicowe
Zajęcia świetlicowe obejmują pływanie (basen), piłkę nożną, tenis, taniec, zajęcia plastyczne, przyrodnicze oraz odrabianie zadań domowych.
 
 
Dodatkowe języki
Uczniowie mają możliwość nauki dodatkowo języka niemieckiego.
 
Pomoc psychologiczna
Pomoc psychologiczna udzielana uczniom ma na celu rozpoznawanie i zaspokajanie ich indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych.
 
Terapia pedagogiczna
Organizowane są zajęcia terapeutyczne z dziećmi przejawiającymi trudności w uczeniu się, czytaniu i pisaniu (dysleksja, dysgrafia, dysortografia).
 
 
Logopedia
Prowadzone są zajęcia z logopedii kształtujące prawidłową mowę, usuwające wady wymowy, zaburzenia głosu oraz trudności w czytaniu i pisaniu.
 
Gimnastyka korekcyjna
Szkoła zapewnia różne formy aktywności ruchowej pomagające w korygowaniu wad postawy oraz doprowadzające sprawność fizyczną ucznia do prawidłowego stanu.
 
 
Jednozmianowa nauka
Uczniowie w Społecznej Szkole Podstawowej w Krotoszynie mają zajęcia w najbardziej efektywnym czasie.
 
Akcje charytatywne
Szkoła bierze czynny udział w akcjach charytatywnych, a dzieci uczestniczą w lekcjach-eksperymentach oraz w wydarzeniach, np. Dni Ziemniaka.
 
Świetlica
Świetlica czynna jest od godz. 6:30 do 16:30 lub później w zależności od potrzeb.
 
 
 
 
*Szkoła prowadzi nabór do klas I-VII, także w ciągu roku szkolnego.
 
 
 
 

13 maja w Społecznej Szkole Podstawowej odbyły się drzwi otwarte.

Zebranych rodziców wraz z dziećmi przywitała dyrektor placówki Elżbieta Dominiak. W kilku zdaniach włodarz przybliżyła funkcjonowanie placówki w powiecie krotoszyńskim.

Dla zebranych gości uczniowie przygotowali występy artystyczne m.in. taniec standardowy oraz taniec ludowy. Rodzice dzieci uczących się w placówce przygotowali dla gości słodki poczęstunek.

Dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach plastycznych, przyrodniczych, sportowych oraz zajęć z robotyki. - Za nami drzwi otwarte w naszej szkole. Dziękujemy za obecność, za to, że chcieliście poznać nas i naszą szkołę. Kto nie mógł być, a ma pytania dotyczące działalności szkoły, zapraszam do kontaktu – mówi Elżbieta Dominiak. – Dziękuję również naszym uczniom oraz nauczycielom, którzy wyrazili chęć pomocy w przygotowaniu tego spotkania – dodała.

 

 

 
- Fotorelacja -

Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B