iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Spłonęło kilkadziesiąt balotów...

Zdjęcie: st. str. Łukasz Furman

W czwartek 6 lipca, tuż po północy na placu gospodarczym pomiędzy polami uprawnymi w miejscowości Sulmierzyce, doszło do pożaru stogu słomy. Kilkadziesiąt balotów z tegorocznych zbiorów niestety strawił ogień.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz ciężkie pojazdy gaśnicze z jednostek OSP Sulmierzyce i OSP Chwaliszew.

- Strażacy po zabezpieczeniu terenu działań podali prądy gaśnicze wody w natarciu na palące się baloty. W momencie uzyskania możliwości bezpiecznego wprowadzenia na teren akcji sprzętu mechanicznego rozpoczęto warstwowe rozgarnianie słomy ładowarką teleskopową,  celem jej dogaszenia. Dbając o ciągłość podawania środka gaśniczego zorganizowano zaopatrzenie wodne metodą dowożenia w oparciu o pobliską sieć hydrantową. Po długotrwałej akcji gaśniczej trwającej ponad trzy godziny pożar słomy udało się ugasić. Wykorzystane w działaniach urządzenia pomiarowe potwierdziły całkowitą likwidację zagrożenia - informuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Krotoszynie.

zdarzeniu udział brały łącznie trzy zastępy straży pożarnej i 13 ratowników.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.