iKrotoszyn.pl reklamy
Zduny

Spędzali czas w międzynarodowym gronie

Zdjęcie: SP w Zdunach

W ramach współpracy Zdun z gminą Balatonfenyvesh po raz kolejny już Szkoła Podstawowa w Zdunach miała okazję gościć 40-osobową grupę młodzieży z Węgier i Rumunii. Goście część swojej wizyty spędzili z uczniami Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach, część - ze zdunowską młodzieżą.

 

Program pobytu grupy węgiersko – rumuńskiej w Zdunach obfitował w różne formy aktywności. Dzięki temu goście poznali Zduny, Wrocław i Krotoszyn.

Zaproszeni zaznajomili się z topografię Zdun podczas gry terenowej, spędzili miło popołudnie na basenie miejskim, poznali najnowszy obiekt miasta – Kaflarnię – centrum kulturalne ziemi zdunowskiej. To w niej spędzili najwięcej czasu i mieli sporo zaplanowanych zajęć, np. dyskotekę, warsztaty z gliny oraz pożegnalny wieczór. Podczas tego wieczoru odbyły się występy reprezentacji narodowych w tańcu i śpiewie, zarówno grupowym, jak i indywidualnym (zaprezentowali się obecni uczniowie, jak i absolwenci SP w Zdunach), ponadto goście ujrzeli pokaz umiejętności karate, kumite i MMA. Przemówienia włodarzy miast organizujących pobyt młodzieży węgiersko - rumuńskiej, dyrektora SP w Zdunach, podziękowania, seans filmowy i wspólna biesiada dopełniły koniec dnia. Wieczór ten obfitował w wiele emocji.

Młodzież z Węgier i Rumunii zapoznała się także z ofertą Wrocławia. Odbyli podróż statkiem po Odrze, byli w ZOO i Afrykarium oraz bawili się w Pixele XL – nową atrakcję tego miasta, zabawę na podłodze. Z kolei w Krotoszynie było bardziej ekstremalnie – był to czas paintballa.

Czas zabawy i integracji dla każdej ze stron upłynął bardzo szybko. Kolejne takie spotkanie za rok po przeciwnej stronie: albo u Madziarów, albo w Siedmiogrodzie.

 

Źródło: SP w Zdunach/Bogumiła Bojewska
- Fotorelacja -


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.