iKrotoszyn.pl reklamy
Rekrutacja 2022

SP7 na krotoszyńskich Parcelkach - szkoła na siódemkę!

2022-02-22 14:02:00

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana w Krotoszynie liczy sobie już blisko 60 lat. Przez ten cały czas skupia się w niej życie edukacyjne i kulturalno-sportowe Parcelek - największego osiedla domków jednorodzinnych w mieście. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja do szkół podstawowych.


To właśnie położenie szkoły i zintegrowane lokalne środowisko sprawia, że panuje w niej ciepła, rodzinna atmosfera. A warto dodać, że kształcenie, oprócz klas I - VIII, odbywa się także w oddziale przedszkolnym. Dzieci mogą więc już od najmłodszych lat zaprzyjaźnić się ze szkolnymi murami, co z pewnością wpływa na mniej stresowe ich przejście do kolejnego etapu edukacji.

Warto podkreślić, że Siódemka dysponuje własną kuchnią. Obiady są więc przygotowywane na miejscu, co z pewnością jest kolejnym atutem szkoły.

Poza tym jest to placówka przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, stąd mogą do niej uczęszczać uczniowie poruszający się np. na wózkach inwalidzkich. A rodzice zapisując dziecko do szkoły mają możliwość wybrania dla niego klasy integracyjnej.

To jednak, z czego najbardziej słynie szkoła na krotoszyńskich Parcelkach, to siatkówka. Stwierdzenie, że jest pod tym względem potęgą w Wielkopolsce nie jest żadną przesadą, bowiem na koncie uczniów SP7 i UKS-u Piast działającego przy szkole jest kilka tytułów mistrzowskich. A w kalendarz wielkich wydarzeń siatkarskich wpisał się już z pewnością nocny turniej piłki plażowej Jordan Cup, na którym zjawia się polska czołówka siatkarska. Stąd, w oddziale sportowym w klasach IV-VIII prym wiedzie właśnie ta dyscyplina sportowa. Na wcześniejszym etapie nauki (kl. I-III) jest to pływanie.


Oczywiście nie samym sportem żyje placówka. Laureatami i finalistami konkursów, z różnych dziedzin, są także uczniowie Siódemki.

Szkoła, to jednak nie tylko nauka, musi też znaleźć się czas na odpoczynek i miłą zabawę. A taką są Jordanalia - cykliczna impreza integrująca całą społeczność szkolną. Co roku, uczniowie wraz z nauczycielami, wyruszają w barwnym korowodzie ulicami miasta i okolic rozsławiając imię patrona swojej szkoły. Na stałe w kalendarz Siódemki wpisały się także zielone i białe szkoły. Podczas tych zajęć, daleko od szkolnych murów, uczniowie w przyjazny sposób zdobywają wiedzę o otaczającym nas świecie, obcują z przyrodą, a podczas zimowych wyjazdów mają okazję szlifować jazdę na nartach.

 


Przypominamy rodzicom i opiekunom o prawnym obowiązku zapisania swoich dzieci do przedszkola bądź szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023. Rekrutacja odbywa przy pomocy systemu elektronicznego.

 

 SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE REKRUTACJI W SP7 - kliknij 

 

Źródło: *Artykuł sponsorowanyElektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Czytaj również

CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.