iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Zduny

Sołtysów skok na kasę

2021-01-20 12:01:00

Sołtysi z terenu gminy Zduny żądają ponad 100% podwyżki diety. Zamiast dotychczasowych 360 zł, chcą co miesiąc otrzymywać 800 zł, a więc mniej więcej tyle, ile wpływa w ramach pełnienia mandatu, na konto szeregowego radnego w Zdunach. Stosowny wniosek o podwyżkę złożyli na ręce burmistrza Tomasza Chudego oraz przewodniczącego rady miejskiej, Dionizego Waszczuka.

Pod wnioskiem złożonym przez sołtysa Baszkowa Tomasza Ptaka jako reprezentanta, podpisała się także pozostała piątka sołtysów z gminy Zduny, a więc gospodarz Bestwina, Chachalni, Perzyc, Konarzewa i Rudy. A jak argumentują swój "postulat"?

- Jako sołtysi służymy pomocą nie tylko urzędnikom gminnym, ale przede wszystkim mieszkańcom oraz wielu instytucjom działającym na terenie danego sołectwa, jak i gminy. Sumiennie wykonujemy powierzone nam obowiązki, bardzo często kosztem naszych rodzin - zwracają uwagę we wniosku sołtysi.

 

Podkreślają także, że na przestrzeni ostatnich lat rola sołtysa ewoluowała, zaś odpowiedzialność jaka na nich spoczywa, poszerzyła się. Wskazują również, że poza dbaniem o lokalną społeczność zobowiązani są m.in. do pozyskiwania środków na potrzeby różnorodnych projektów, uczestniczenia w konkursach promujących wioski czy prowadzenie spraw administracyjno-biurowych dotyczących wioski.

 

- Wskazać także należy, iż do realizacji i załatwiania wszelkich spraw wykorzystujemy prywatny telefon komórkowy, ponosząc z tego tytułu dodatkowe koszty abonamentowe oraz prywatny samochód osobowy, generując przy tym koszty związane z jego eksploatacją, jak i zużyciem paliwa - wyjaśniają w piśmie sołtysi.

 

Ponadto zwracają uwagę, że w związku z pandemią koronawirusa, pozbawieni zostali dodatkowego wynagrodzenia za inkaso bieżących i zaległych należności pieniężnych od mieszkańców wsi, które obliczane jest w stosunku procentowym od kwot zainkasowanych.

- Wpłaty z tytułu podatku kierowane są przez mieszkańców wsi bezpośrednio na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Zdunach - tłumaczą gospodarze.

 

Czy sołtysi przekonają samorządowców? Aktualnie ich "postulatem" zajmują się zdunowscy radni na poszczególnych komisjach. Jak niesie wieść gminna, radni z komisji gospodarczej, nie przychylili się do prośby sołtysów o podniesienie diety tłumacząc to m.in. brakiem środków w budżecie gminy i zaproponowali powrót do tematu pod koniec roku. Sprawie przyjrzą się jeszcze radni z komisji zdrowia i oświaty. 
Wspieraj firmy z Twojego regionu! kupujlokalnie.online

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Bar u Żaby

iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAMiKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową