iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Solidarni w Światowym Dniu Ubogich

Zdjęcie: Sylwia Witkowska

13 listopada obchodzono ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Solidarność z ludźmi ubogimi, to główne przesłanie tego dnia, gdyż ponad 700 milionów ludzi na świecie żyje ubóstwie.

- W związku z obchodami Światowego Dnia Ubogich, w poniedziałek 14 listopada, młodzież Klubu Aktywnych z naszej jednostki udała się wraz z wychowawcą do punktu w którym można pozostawić żywnością długoterminową oraz nadmiarową, która została nam w domach, np. po świętach - informuje Sylwia Witkowska z Hufca Pracy w Krotoszynie.

Jadłodzielnia znajduje się przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krotoszynie. - Powstała w celu zapobiegania marnowania się żywności, którą może zabrać każdy kto jej potrzebuje a niestety nie stać go na jej kupno. Po otwarciu drzwi jadłodzielni ukazał się smutny widok pustych półek. Uczestnicy wyłożyli przywiezione artykuły spożywcze na półki z nadzieją ,że trafią do tych najbardziej potrzebujących - dodaje S. Witkowska.

- Nie miałem pojęcia, że istnieje takie miejsce w naszym mieście i że są ludzie, którzy nie mają co jeść - stwierdza z przejęciem jeden z uczestników przedsięwzięcia.

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.