iKrotoszyn.pl reklamy
Z regionu

Śmiertelny wypadek. Autem na krotoszyńskich tablicach podróżowały trzy osoby. Nie żyje kierowca i dziecko. Pasażerka walczy o życie...

2023-03-08 13:03:00
Zdjęcie: KP PSP Ostrów Wielkopolski/st. kpt. ROSIK Marcin

Dziś, przed godz. 13.00, na drodze krajowej nr 11, pomiędzy Szczurami, a Franklinowem (powiat ostrowski) doszło do tragicznego wypadku. 

 


Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Aby wydobyć poszkodowanych z auta osobowego strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

Niestety, śmierć na miejscu poniosło kilkuletnie dziecko oraz kierowca. Pasażerka auta w ciężkim stanie została zabrana do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy marki Ford Focus na krotoszyńskich rejestracyjnych, uderzył w jadącą z przeciwnego kierunku ciężarówkę.

Droga jest całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.

 

AKTUALIZACJA

- Na miejsce zdarzenia zadysponowano pięć zastępów PSP oraz jeden zastęp OSP. Po przybyciu pierwszych zastępów stwierdzono zderzenie samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na prostym odcinku drogi. W momencie przybycia kierujący pojazdem ciężarowym znajdował się poza pojazdem. W wyniku zdarzenia trzy poszkodowane, nieprzytomne osoby znajdowały się we wraku pojazdu osobowego. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz, ze względu na mocno zniekształcone elementy karoserii, wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Niestety przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon dwóch osób – mężczyzny oraz dziecka. Poszkodowana kobieta po przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego została zabrana do szpitala - informuje kpt. Tomasz Chmielecki z KP PSP Ostrów Wielkopolski.

 

Według ustaleń policji zmarły kierowca to 39-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Podróżowała z nim 32-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego. Dziecko miało niespełna 3 lata.

Samochodem ciężarowym poruszał się natomiast 44-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego.

 

Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Czytaj również

LAGUNASHOP
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.