iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Koźmin Wlkp.

Simchat Chajim w Koźminie Wielkopolskim

2020-10-15 09:10:00

Już 16 października rozpocznie się 9. festiwal kultury żydowskiej Simchat Chajim. Ta edycja będzie inna niż poprzednie, ze względu na czasy, w jakich przyszło nam wszystkim wspólnie żyć. Spotkania odbędą się zarówno tradycyjnie, jak i online. W programie znalazło się 10 wydarzeń w czterech miastach: Poznaniu, Jarocinie, Buku i Koźminie Wielkopolskim. Simchat Chajim odkrywa wspólne dziedzictwo polsko-żydowskie i przybliża współczesny Izrael.

Tegoroczna edycja rozpocznie się w Buku koncertem Oli Bilińskiej - Berjozkele Trio. O godz. 19.00 mury bukowskiej synagogi wypełnią się śpiewanymi w jidysz przedwojennymi kołysankami i pieśniami wieczornymi związanymi z nocą, ciszą, snem. Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki. Następnego dnia, również w tym mieście Sylwia Kościuszko opowie o poszukiwania swoich żydowskich korzeni, które sięgają do Buku. Będzie to pierwsza wizyta pani Sylwii w miejscu, z którego pochodzą jej przodkowie. Drugim gościem spotkania będzie Joanna Napierała, która w ramach swojej działalności zawodowej zajmuje się genealogią, w tym również tą żydowską. Opowie o tym czym jest genealogia oraz zaprezentuje metody i aktualne możliwości dotarcia do informacji o przodkach. Podzieli się swoimi doświadczeniami w poszukiwaniach oraz historiami, które im towarzyszą. Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki. Tego dnia warto także odwiedzić Słodownię +2 w Starym Browarze w Poznaniu, gdzie o godz. 21:00 wystąpi Karolina Cicha Quartet (bilety 40 zł). Karolina Cicha to niezwykle utalentowana multiinstrumentalistka, wokalistka i kompozytorka, która rozpoznawalna jest dzięki oryginalnej technice gry na kilku instrumentach jednocześnie. Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce. W Poznaniu wystąpi z zespołem w składzie: Patrycja Napierała, Karolina Matuszkiewicz, Mateusz Szemraj.
 
Niedziela 18 października to spotkanie z Sylwią Chutnik, która opowie o roli Żydówek w historii polskiej literatury – o ich twórczości i próbach wymazywania pamięci o nich. Wydarzenie poprowadzi Ula Rybicka, założyciela portalu Żydoteka, recenzentka i tłumaczka literatury. Spotkanie odbędzie się w Słodowni +2 w Starym Browarze (obowiązują bezpłatne wejściówki).
Również w niedzielę w Jarocinie o godz. 17:00 w JOK-u wystąpi fenomenalna (na skalę światową!) Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego (bilety 25 zł). Orkiestrę tworzą młodzi ludzie związani z Fundacją i Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Dzisiaj to już kolejne pokolenie sejneńskich muzyków, ciągle dochodzą nowi, młodsi, zajmując miejsce dorosłych kolegów. Zmienia się też instrumentarium zespołu a tym samym jego brzmienie. Co w tym roku przygotowują dla jarocińskiej publiczności? To już trzeba sprawdzić na żywo!
 
Dwa wydarzenia przygotowano na 19 października. Dla miłośników dizajnu odbędą się warsztaty z Mi Polin (60 zł), na których uczestnicy stworzą własną drewnianą mezuzę. Warsztaty odbędą się o godz. 18:30 w siedzibie Fundacji Malta. Następnie organizatorzy zapraszają w podróż do Tel Avivu. O godz. 19:00, nastąpi połączenie z Chen Arieli, wiceburmistrzynią miasta, które nigdy nie śpi. W rozmowie z Mikie’em Urabniakiem opowie ona o swojej walce o równouprawnienie i poszanowanie praw mniejszości. Ostatni dzień Festiwalu to 20 października.
 
We wtorek o godz. 19:00 z czytelnikami spotka się Rafał Kowalski z Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku, badacz relacji polsko-żydowskich, dziejów i kultury narodu żydowskiego oraz państwa Izrael. Jest autorem książek, scenariusza sztuki teatralnej czy wystaw. Opowie o swojej najnowszej książce „Reszta ciała”. Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki. O 20:30, na zakończenie Festiwalu, zapraszamy na koncert online, na którym wystąpi ORI, jeden z czołowych przedstawicieli izraelskiej muzyki elektronicznej. Ori Alboher wystąpił podczas siódmej edycji Simchat Chajim Festival w Poznaniu i ma nadzieję odwiedzić Polskę ponownie. Z uwagi na zamknięte granice i trwający lockdown w Izraelu zagra dla polskiej publiczności prosto z Jerozolimy. Simchat Chajim Festival potrwa od 16 do 20 października.
 
Program festiwalu i szczegóły dostępne są na simchatchajim.pl. Organizatorzy wydarzenia, zadbali o bezpieczeństwo uczestników stosując aktualne wytyczne przeciwepidemiczne.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Drogeria Natura Krotoszyn
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko
SOLARMAT TOMNICE

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl