iKrotoszyn.pl reklamy
Pod naszym patronatem

Siatkarskie zmagania w krotoszyńskiej Siódemce

2022-04-11 11:04:00

Znakomicie spisali się młodzicy UKS-u Piast Krotoszyn w Turnieju Wielkanocnym, który w minioną sobotę odbył się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana.


Turniej został zorganizowany po dwóch latach przerwy związanej z pandemią koronawirusa. Tym razem miał on za zadanie przygotować Kadrę Wielkopolski (rocznik 2008) do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a zarazem miał dać okazję do pokazania swoich umiejętności miejscowym zawodnikom. Warto dodać, że pierwszym trenerem Wielkopolan jest Piotr Robakowski, który na co dzień przekazuje swoją wiedzę i umiejętności siatkarzom z krotoszyńskiej Siódemki i Piasta.

 

W Turnieju Wielkanocnym początkowo miały wziąć udział cztery zespoły, ale w ostatniej chwili z powodu braków kadrowych wycofała się ekipa UKS-u Dwójka Milicz. Ostatecznie więc, oprócz gospodarzy, w sali SP7 zagrały drużyny SMS Joker Piła i wspomniana wcześniej o rok młodsza Kadra Wielkopolski.

 

Krotoszynianie spisali się znakomicie wygrywając swoje spotkania z Kadrą Wielkopolski 2:1 (21:25, 25:23, 15:1) oraz z Piłą 2:0 (25:22, 25:19).

 

- Chłopcy z UKS Piast zagrali bardzo dojrzałą siatkówkę, w meczu z SMS Jokerem Piła pokazali pełnię swoich umiejętności. Przyznam, że byłem sam pod wrażeniem. Wielkie brawa dla nich, jestem z nich dumny. Postawa chłopców z Kadry Wielkopolski też napawa mnie optymizmem, myślę, że jak uda nam się poprawić kilka mankamentów gry, to w Suwałkach będą naprawdę groźni. Podsumowując myślę, że turniej stał na naprawdę wysokim poziomie i dostarczył kibicom wielu sportowych emocji - relacjonuje P. Robakowski.

 

Klasyfikacja końcowa Turnieju Wielkanocnego:

1. UKS Piast Krotoszyn

2. SMS Joker Piła

3. Kadra Wielkopolski 2008

 

Nagrody indywidualne wręczył zawodnikom Janusz Polaszek, trener koordynator kadr WZPS. Najlepszym zawodnikiem krotoszyńskiego Piasta został Jan Banaszak, który wspólnie z Bartkiem Skowrońskim reprezentują także barwy Kadry Wielkopolski 2008. Z kolei puchary kapitanom drużyn wręczył Zbigniew Kurzawa, dyrektor SP7.

 

UKS Piast - SMS Joker Piła

UKS Piast - Kadra Wlkp. 2008
Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B