iKrotoszyn.pl reklamy
Z policji

Seryjny włamywacz zatrzymany

Zdjęcie: Wielkopolska Policja

Dzięki współpracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie i Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu seryjny włamywacz został zatrzymany i aresztowany przez sąd na trzy miesiące. 37-latek jest podejrzany o dokonanie włamań na terenie Wielkopolski i Dolnego Śląska.

Sprawa ma swój początek w listopadzie ubiegłego roku, kiedy policjanci z Krotoszyna otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z mieszkań na terenie miasta. Jak się okazało sprawca wszedł do mieszkania poprzez wyważenie drzwi tarasowych, a następnie zabrał pieniądze oraz biżuterię.

- Śledczy z Krotoszyna szczegółowo przeanalizowali sposób działania sprawcy oraz podobne zdarzenia w regionie. Doszli do wniosku, że poszukiwany mężczyzna mógł włamywać się do domów i mieszkań na terenie innych powiatów w Wielkopolsce. Mając to na uwadze prowadzący sprawę nawiązali współpracę z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W efekcie wspólnych działań kryminalni z Poznania i Krotoszyna ustalili tożsamość sprawcy. Mężczyzna był w przeszłości notowany przez policję za przestępstwa przeciwko mieniu - podaje wielkopolska policja.

25 stycznia w hotelu w Bydgoszczy policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali 37-latka. W trakcie przeszukania pokoju hotelowego oraz samochodu kryminalni znaleźli i zabezpieczyli odzież, w którą ubrany był podczas włamań oraz wykorzystywane w tym celu narzędzia.

Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego 37-latek z Wrocławia usłyszał zarzuty łącznie pięciu włamań do mieszkań i domów: w Ostrowie Wielkopolskim, Jarocinie, Krotoszynie, Świdnicy i Poznaniu (usiłowanie).

Na wniosek prokuratora podejrzany został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: wielkopolska policja
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.