iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
SOLARMAT TOMNICE

Na sygnale


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Z powiatu

Seria niebezpiecznych zdarzeń w powiecie krotoszyńskim

2021-06-10 07:06:00

Zdjęcie: OSP KSRG Kobylin, OSP KSRG Zduny
Seria następujących po sobie zdarzeń, która miała miejsce w powiecie krotoszyńskim we wtorkowe popołudnie, stanowiła duże wyzwanie dla jednostek ochrony przeciwpożarowej.

O jednym z nich pisaliśmy, a był to pożar na terenie placówki dydaktycznej w Koźminie Wielkopolskim. Kolejnymi była uszkodzona sieć gazowa w miejscowości Kobylin, pożar trawy oraz siana w pobliżu lasu, tuż przy granicy powiatu oraz alarm monitoringu pożarowego w obiekcie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Borzęciczkach wymagał umiejętnego rozdysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej, by skutecznie nieść pomoc wszystkim potrzebującym.

 

Uszkodzenie sieci gazowej w miejscowości Kobylin

Niekontrolowany wypływ gazu pod ciśnieniem z uszkodzonej sieci gazowej był przyczyną interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie miejscowości Kobylin przy ulicy Krotoszyńskiej. - Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło o godzinie 15:37 w czasie gdy ostatnie jednostki kończyły działania na poprzedniej interwencji.  Na miejsce awarii zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Krotoszynie oraz pojazdy z jednostki OSP Kobylin - informuje  st. asp. Mateusz Dymarski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu potwierdził informacje zawarte w zgłoszeniu oraz wyznaczył strefę zagrożenia adekwatną do sytuacji.  Z uwagi na lokalizację miejsca uszkodzenia przy skrzynce gazowej w pobliżu drogi krajowej  natychmiastowo wstrzymano ruch pojazdów na wyznaczonym odcinku jezdni, który został zabezpieczony przez funkcjonariuszy policji. W tym samym czasie wyznaczona rota pomiarowa w sprzęcie ochrony układu oddechowego  zweryfikowała stężenia gazów za pomocą dostępnych urządzeń pomiarowych, stale monitorując strefę zagrożenia. Po przybyciu przedstawicieli pogotowia gazowego usunięto awarię sieci przesyłowej, przywracając ruch pojazdów na zamkniętym odcinku drogi. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej trwały łącznie ponad jedną godzinę.

 

Pożar poszycia leśnego tuż przy granicy powiatu

Niespełna 30 minut po zgłoszeniu o awarii sieci gazowej osoby postronne informowały o widocznych płomieniach na terenie leśnym w pobliżu miejscowości Zduny. Utrzymujący się okres wysokich temperatur oraz niska wilgotność ściółki leśnej wpływa  na intensywność rozwoju pożaru na obszarach leśnych. - Konieczność prowadzenia równoczesnych działań w dwóch lokalizacjach skutkowała przedysponowaniem ciężkiego zastępu gaśniczej z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Krotoszynie na miejsce pożaru poszycia leśnego oraz dyspozycją dwóch ciężkich zastępów gaśniczych z najbliższej jednostki OSP Zduny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że pali się trawa oraz siano w rzędach na łące w pobliżu lasuinformuje  st. asp. M. Dymarski. Z uwagi na lokalizację pożaru na terenie powiatu milickiego do zdarzenia skierowano także zastęp gaśniczy z pobliskiej jednostki OSP Cieszków. Zadysponowane siły i  środki doprowadziły do szybkiego ograniczenia rozwoju pożaru i minimalizacji strat pożarowych.  

 

Alarm monitoringu pożarowego w Borzęciczkach

Z kolei o godzinie 16.33 w obiekcie Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego załączył się monitoring pożarowy informujący o zagrożeniu. Na miejsce skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Krotoszynie oraz jednostki OSP Koźmin Wielkopolski i OSP Borzęciczki.  Na szczęście był to alarm fałszywy, dlatego część sił i środków skierowanych do działań można było zawrócić do miejsca stacjonowania, a życie i mienie nie zostało zagrożone.Fotorelacja


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl