iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami koźmińskich szkół

Zdjęcie: MWAFUMiGMWAFUMiG/kozminwlkp.pl

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami koźmińskich szkół, poświęcone współczesnym zagrożeniom i uzależnieniom.

Sędzia Anna Maria Wesołowska to absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, osoba medialna i doświadczona wieloletnim stażem pracy w Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Łodzi. Aktualnie sędzia bardzo angażuje się we wszelkie inicjatywy związane z edukacją prawną.

- Pogadanki z koźmińską młodzieżą miały charakter profilaktyczny i dotyczyły m.in. granic prawa, zagrożeń i konsekwencji, jakie niosą ze sobą zachowania typu nękanie, obrażanie, niszczenie mienia. Alkohol, narkotyki, Internet – to główne uzależnienia, które bezpośrednio wpływają na przestępczość wśród nieletnich. Sędzia mówiła o braku szacunku do siebie i drugiego człowieka, o zacieraniu granicy między tym co dobre, a złe. Prawniczka wygłosiła także wykład dla członków Miejsko-Gminnej Komisji Problemów Alkoholowych, dyrektorów i pedagogów szkolnych, rodziców i wszystkich zainteresowanych na temat: zagrożeń, znaczenia wczesnej profilaktyki w zwalczaniu problemów, ochrony młodzieży przed zagrożeniami współczesnego świata - czytamy na stronie internetowej koźmińskiego magistratu.

Spotkania odbyły się z inicjatywy burmistrza oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w sali widowiskowo-kinowej "Mieszko".

Źródło: MWAFUMiG/kozminwlkp.pl


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.