iKrotoszyn.pl reklamy
Artykuł sponsorowany

Ścielarka do słomy - czy warto jej używać zamiast wideł do ścielenia?

2021-12-29 07:12:00
Ścielarki do słomy są maszynami, które znacznie ułatwiają wykonywanie rozdrabniania i rozrzucania słomy, jednak pomimo ich praktycznego użycia, nie są zbyt popularne. Pozwalają na optymalizację obróbki słomy, umożliwiają one pełne zautomatyzowanie ścielenia stanowisk.

Ścielarki do słomy są maszynami, które znacznie ułatwiają wykonywanie rozdrabniania i rozrzucania słomy, jednak pomimo ich praktycznego użycia, nie są zbyt popularne. Pozwalają na optymalizację obróbki słomy, umożliwiają one pełne zautomatyzowanie ścielenia stanowisk.

 

Pozwalają na skuteczne rozdrabnianiu bel siana, a także słomy oraz kiszonki, co znacznie upraszcza pracę w całym gospodarstwie. Dzięki ścielarkom do słomy możliwe jest uzyskanie równomiernie rozłożonej ściółki na całej powierzchni udostępnionej zwierzętom, co przekłada się na znaczną poprawę dobrostanu utrzymywanych zwierząt. Przy ścielarkach do słomy możliwa jest również regulacja strumienia wyrzucania siana w poziomie oraz w pionie, a także dostosowanie odległości, na którą ściółka ma być wyrzucana.

 

Pocięta słoma przy używaniu ścielarki zostaje odpowiednio napowietrzona, co przekłada się na lepszą zdolność pochłaniania wilgoci i większą wygodę dla zwierząt utrzymywanych w gospodarstwie. Pomagają również zaoszczędzić cenny czas oraz są niezwykle wydajne w swojej pracy. Odciążają również wiele mięśni, których praca i nadmierne obciążenie powoduje wiele problemów zdrowotnych u rolników, którzy zajmują się ręcznym roznoszeniem słomy po całym gospodarstwie. 

 

Ścielarki marki BVL — czym się wyróżniają? 

 

Ścielarki BVL dzielą się na dwa główne typy:

  1. Ścielarki zintegrowane z wozem paszowym - Vcomfort Turbo - umożliwia połączenie z wozem paszowym, rozdrabniają wrzucone baloty słomy czy siana na mniejsze części (zarówno kwadratowe, jak i okrągłe), a rozrzucanie słomy możliwe jest dzięki dmuchawom do ścielenia słomą. Może być zamontowana zarówno z przodu, jak i z tyłu wozu paszowego, co umożliwia wygodne zamontowanie urządzenia, dostosowanego do możliwości pracy. 

  2. Samodzielne ścielarki do ścielenia - Vcomfort Bedding - jest to samodzielne urządzenie do ścielenia sieczką ze słomy, mieszaniną piasku z wapnem, mieszaniną sieczki słomy z wapnem, separatem, trocinami drewnianymi czy piaskiem, które zawieszane są na ciągniku, ładowarce podwórzowej, teleskopowej, kołowej lub typu Fadroma, występują w czterech modelach: Vcomfort Bedding 1000, 1200, 1500, 1700.

 

Poszczególne modele samodzielnych ścielarek do ścielenia różnią się między sobą pojemnością (od najmniejszej do największej), szerokością zbiornika, całkowitą szerokością, masą własną, maksymalną ładownością i kierunkiem wyrzutu (modele 1000 i 1200 umożliwiają tylko jedną stronę wyrzutu w zależności od sposobu montażu — gdy montaż maszyny jest z tyłu, wyrzut następuje po lewej stronie w kierunku jazdy, zaś gdy z przodu — po prawej stronie w kierunku jazdy, zaś przy modelach 1500 i 1700 możliwy jest wyrzut po obu stronach). Ścielarki do słomy są wyposażone również w podnośniki do bali czy kostek słomy, a następnie są załadowywane do kontenera, który ma za zadanie odpowiednio rozdrobnić ściółkę. 

 

 Ścielarki do słomy BVL — zalety

 

Ścielarki BVL gwarantują daleki wyrzut nawet do 20 metrów, dzięki czemu nie jest konieczne przejeżdżanie wozem paszowym czy ciągnikiem przez całą oborę, a tylko głównymi ścieżkami. Wywołuje to mniejszy stres u zwierząt, co bezpośrednio przekłada się na jakość produktów od nich pochodzących, a dzięki prawidłowemu ścieleniu, zwierzęta chętniej odpoczywają. Przekłada się to na ich produkcyjność oraz poprawia jakość życia.

 

Dzięki możliwości montowania urządzenia z przodu lub z tyłu, możliwe jest zdecydowanie o kierunku wyrzutu, istnieją również modele, które umożliwiają wyrzut słomy po obu stronach, co sprawia, że ścielarka do słomy jest niezwykle praktycznym urządzeniem. Dzięki ścielarkom, ścielenie ściółką dla zwierząt jest dokładniejsze, a także następuje redukcja emisji zbędnych pyłów, które unoszą się w powietrzu podczas tradycyjnego ścielenia widłami. Ściółka jest rozkładana równomiernie po całej ustalonej szerokości, a dzięki napowietrzeniu jest lepiej wentylowana i nie zbryla się. Przekłada się to na zachowanie świeżości siana przez dłuższy okres czasu. Mogą być wykorzystywane także jako podajniki siana, sianokiszonki lub stosowane jako wóz paszowy. Czytaj również

AGROPOL JARYCH CIĄGNIKI FERGUSON
HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
DORPOL SPRZEDAŻ CIELĄT
AGROMIX MASZYNY ROLNICZE RYDZYNA
MAG-BULL
Kojs skup bydła i trzody chlewnej
ubojnia gola
AGRI-VITALS - produkty mineralne dla rolnictwa naturalnego. Produkcja i Dystrybucja.
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B