iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Krotoszyn

Samorząd Krotoszyna nie otrzymał dofinansowania na budowę przedszkola. Wiceburmistrz R. Czuszke: "Nie wiem, gdzie szukać tu logiki"

2021-04-30 11:04:00

- Gmina Krotoszyn nie dostała dofinansowania na budowę przedszkola. Nie znalazł uznania ten wniosek w oczach oceniających - informuje Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna. Przypomnijmy o środki aplikowano do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Jeżeli te decyzje zapadają, gdzie nie ma określonych kryteriów, to towarzyszą temu określone emocje - stwierdza włodarz.

Temat został obszernie omówiony podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej. O planach połączenia dwóch krotoszyńskich przedszkoli w jedno i budowie nowego obiektu z prawdziwego zdarzenia wraz ze żłobkiem pisaliśmy już wcześniej.

 

Przeczytaj także:

 

Są plany - dwa przedszkola w jednym obiekcie

 

Placówka zgodnie z planami miałaby stanąć w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 5, łącząc w ten sposób "Misia Uszatka" i "Biedronkę", które pod względem budowlanym i przeciwpożarowym pozostawiają wiele do życzenia. Okazuje się jednak, że przynajmniej na razie Krotoszyn, nie uzyska dofinansowania na to zadanie.

 

- Z wielkim smutkiem przyjęliśmy tę informację. Te same zadania w pobliskich miejscowościach w Wielkopolsce otrzymały dofinansowanie. Te zadania brzmiały tak samo. W grę wchodziła likwidacja starych placówek oświatowych. Nie wiemy skąd to wynikało. Nie wiemy dlaczego? Jest to decyzja pana premiera, która nie wymaga uzasadnienia. - informował na sesji wiceburmistrz Ryszard Czuszke.

 

-  Ta sprawa dużo zdrowia nas kosztowała. Coś innego jest tu jednak najważniejsze - jak będzie wyglądało dofinansowanie samorządów w nowej perspektywie budżetowej UE. Jeśli będzie tak samo jak z Funduszem Inwestycji Lokalnych, to jestem pewien najgorszych obaw. Nie chciałbym, żeby to stało się przepowiednią samospełniającą. Wielce obawiamy się o przyszłość samorządów. Nie wiemy, dlaczego niektóre są uprzywilejowane, a niektóre nie. Nie wiem, gdzie szukać tu logiki. Jedno jest tu tylko logiczne. Postawiono w tym drugim rozdaniu na szpitale i to jedyna logika i nie potrafię się innej dopatrzeć. Bo rzeczywiście ten fundusz miał przeciwdziałać skutkom Covidu. I tu gratuluję mieszkańcom powiatu i władzom samorządu powiatowego. Natomiast mieszkańcy gminy Krotoszyn kwestię przedszkola i żłobka musimy odłożyć na później. Chcemy, mimo tych niepowodzeń, dalej aplikować o środki - stwierdził wiceburmistrz. Dodał jednak, że krotoszyński projekt: dokładnie wpisuje w strategię walki z następstwami pandemii. Ile problemów było z tym, że przedszkola były zawieszone w swojej działalności? Myśleliśmy, że ten wniosek idealnie wpisuje się w logikę tego programu - zakończył R. Czuszke.

 

Radna Sławomira Kalak wyszła z pomysłem, żeby już dziś część środków wolnych zabezpieczyć na przedszkole, by mieć wkład własny do pieniędzy dodatkowych w ramach wsparcia zewnętrznego. - Nie tak chyba źle traktowany jest Krotoszyn, pieniądze przyszły do Krotoszyna - pomijam - czy to do powiatu czy to do gminy (dofinansowanie na szpital i łącznik ul. Mahle - Koźmińska - przyp red.) - dodała.

 

Inne zdanie w tej kwestii miał radny Paweł Sikora. - Dla mnie ma znaczenie czy pieniądze trafiły do gminy, czy do powiatu. Staraliśmy się o budowę naszego, gminnego przedszkola bowiem obiekty, które ma zastąpić nie spełniają warunków ppoż.

 

Nad brakiem dofinansowania ubolewał także radny Sławomir Augustyniak. - Nie rozumiem przyznawania pieniędzy czy dotacji bez jakichkolwiek kryteriówUważam, że warto jest poczekać na pieniądze, które spłyną z UE. Myślę, że w końcu przyjdzie ten moment, że ktoś doceni nasze starania i nasz pomysł.

(raf)
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Drogeria Natura Krotoszyn
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko
SOLARMAT TOMNICE

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl