Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - DUNYA DONER PRACA

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.
Porady

Sadzamy gości na weselu

2019-07-23 14:07:00

Usadzenie gości na weselu, to zawsze jedno z trudniejszych zadań, jakie czekają parę młodą. Jak to bywa w rodzinach, nie zawsze wszyscy pałają do siebie wzajemną sympatią. Jak więc usadzić gości, tak, żeby nikt nie krzywił się na widok swojego „sąsiada”? No i przede wszystkim, jak to zrobić zgodnie z zasadami grzeczności.

Najważniejsze jest zastanowienie się nad układem stołów. Najczęściej są one przyłączone do siebie, jednak coraz więcej osób decyduje się na stoły okrągłe. Mają one bardziej kameralny charakter. Patrząc na wybór stołów możemy wyróżnić dwa układy: zamknięty i rozrzucony.

 

Układ zamknięty

To najczęstsza kompozycja spotykana na weselach. Ustawiony jeden stół wokół którego gromadzą się wszyscy goście. Najbardziej widoczne miejsce zajmują młodzi. Stoły mogą być ustawione w kształcie prostokąta, kwadratu, owalu, lub liter U, T, E.

 

Układ rozrzucony

To układ, który nie jest tak popularny jak zamknięty, jednak coraz więcej osób się na niego decyduje. Na całej sali, w odstępach poustawianych jest kilka, najczęściej okrągłych stolików. W najbardziej widocznym miejscu stoi stół główny, przy którym zasiadają państwo młodzi. Stoi on w takim miejscu, aby każdy z gości miał w miarę dobry kontakt wzrokowy z nowożeńcami. Oczywiście to para młoda ustala, kto usiądzie bliżej nich.

 

Zasady sadzania gości przy stołach

Jeśli poznamy kilka zasad sadzania gości, pójdzie nam to o wiele łatwiej, niż przypuszczamy.

  • Przy planowaniu, kto gdzie ma siedzieć, pamiętajmy o zasadzie, że integracja nie zawsze jest dobra. Nie integrujmy więc na siłę rodziny panny młodej i pana młodego. Posadźmy rodziny, które się znają obok siebie. Wesele naprawdę nie jest dobrym miejscem na integrację.
  • Najbliższa rodzina pary młodej zawsze i bez wyjątku siedzi najbliższej nowożeńców.
  • Dobrym rozwiązaniem jest posadzenie osób starszych bliżej siebie i podobnie młodych. Dzięki temu będą się oni czuli bardziej komfortowo.
  • Jeśli wśród gości będzie osoba niepełnosprawna ruchowo, koniecznie zadbajmy o jej komfort. Takie osoby będą tańczyć bardzo mało lub wcale. Dobrze jest więc, aby nie siedziały tyłem do parkietu. W przeciwnym razie będą musieli się przez całe wesele oglądać. Osoby starsze nie powinny siedzieć blisko zespołu czy dj-a, może im to przeszkadzać..
  • Małżeństwa sadzamy obok siebie, ewentualnie naprzeciw siebie.
  • Przewidujecie gości wraz z dziećmi? Warto pomyśleć o osobnym kąciku dla maluchów wraz z animatorem. Zajmie dzieci zabawą, dzięki temu rodzice nie będą musieli cały czas mieć ich na oku. Animator wprowadzi również porządek na weselu. Jeśli nie będzie inicjatora zabaw na weselu, małe dzieci siedzą z rodzicami. Nastolatkowie siedzą razem.
  • Dobrze jest przyjąć zasadę sadzania na przemian: kobieta - mężczyzna - kobieta - mężczyzna.
  • Na koniec jeden z kluczowych elementów. Niech pani i pan młody skupią się na swoich rodzinach i pomyślą kto z kim ma konflikt, lub kto kogo nie lubi. Jeśli wiemy, że ktoś nie darzy kogoś sympatią, oszczędźmy wszystkim nerwów i usadźmy ich w odpowiedniej odległości.

 

 
Źródło: wedding.pl


Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl