iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - Bar u Żaby - kurczak z rożna

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Belka informacyjna na temat sportu na iKrotoszyn.plPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Krotoszyn

Są plany - dwa przedszkola w jednym obiekcie

2019-05-31 14:05:00

Obiekty dwóch krotoszyńskich przedszkoli nie spełniają aktualnych norm pod względem budowlanym i przeciwpożarowym. Koszt dostosowania do obecnych wymogów sięga, w przypadku każdego z nich, blisko 2 mln zł,

Po Krotoszynie rozeszła się informacja, że samorząd zamierza zlikwidować przedszkola "Biedronka" i "Miś Uszatek". Co więcej, że w miejscu jednego z nich mają być budowane bloki. Pytania zmierzające do wyjaśnienia tej sytuacji przez zaniepokojonych rodziców, padły w rubryce "Zapytaj burmistrza" na stronie internetowej miasta.

 

Burmistrz Franciszek Marszałek jednak uspokaja i zapewnia, że żadnym placówkom nie grozi likwidacja. - Z uwagi na fakt, że żaden z obiektów nie spełnia aktualnych norm pod względem budowlanym i przeciwpożarowym, a koszt dostosowania do aktualnych wymogów sięga w przypadku każdego z przedszkoli blisko 2 mln zł, w porozumieniu z radnymi Rady Miejskiej w Krotoszynie podjąłem decyzję o wybudowaniu nowego obiektu na terenie miasta, do którego przeniesione zostaną obydwa przedszkola. Aktualnie prowadzone są prace nad Programem Funkcjonalno - Użytkowym nowego obiektu i inne związane z przygotowaniem projektu budowlanego. Wstępnie oddanie do użytku nowego przedszkola zakłada się na rok 2022/2023.  Do czasu powstania nowego przedszkola, w którym zakłada się organizację 11 oddziałów organizacja obu przedszkoli pozostanie w dotychczasowych miejscach, w których przeprowadzone zostaną prace dostosowawcze, gwarantujące dzieciom pełne bezpieczeństwo w obydwu przedszkolach - odpowiada włodarz. Zapewnia także, że podjęcie decyzji o przeniesieniu Przedszkola nr 1 z ul. Piastowskiej 32 do nowego obiektu, którego lokalizacja planowana jest w południowo-zachodniej części Krotoszyna (zbieg ulic: Łąkowa, Staszica, Zdunowska), nie zakłada likwidacji, a tym bardziej utrudnienia rodzicom, a w konsekwencji dzieciom, dostępu do opieki przedszkolnej. - Wprost przeciwnie zmierza to do stworzenia nowych, zgodnych z obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi i normami prawa budowlanego pomieszczeń bezpiecznych dla przedszkolaków i zatrudnionego personelu. Zakres zaleceń jakie zostały wskazane w decyzji i ekspertyzie, wydanych przez specjalistów straży pożarnej, względem dostosowania obiektu Przedszkola nr 1 do obowiązujących norm, warunkujących bezpieczne użytkowanie wymaga aktualnie nakładu blisko 2 mln zł. Z racjonalnego punktu widzenia, nieuzasadnionym jest lokowanie tak wysokich kwot w budynku, który mimo swego uroku architektonicznego, zlokalizowanego w miejscu niewątpliwie dogodnym dla mieszkańców Krotoszyna i szczycącego się bogatą tradycją w organizacji wychowania przedszkolnego, nigdy do końca nie spełni właściwych i odpowiadających obowiązującym w prawie wymaganiom. Zapewniam, że nie stanowi to również zagrożenia utraty pracy przez personel Przedszkola nr 1 w Krotoszynie. Podjęcie w porozumieniu z radnymi Rady Miejskiej w Krotoszynie takiej decyzji jest tylko i wyłącznie podyktowane gospodarnością w zakresie dyspozycji środkami budżetu gminy oraz polepszeniem i zapewnieniem dzieciom bezpiecznych warunków opieki przedszkolnej.

Franciszek Marszałek nie zdradza na razie planów co do przeznaczenia budynku tego przedszkola po przeniesieniu oddziałów do nowego obiektu. - Co do przeznaczenia obecnego budynku i zagospodarowania terenu nie podjęto, żadnych ustaleń.

 

Źródło: krotoszyn.plReklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Sprzedaż opału - Skup złomu - Usługi transportowe - Krotoszyn

Autopromocja ikrotoszyn.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl