Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Krotoszyn

Są plany - dwa przedszkola w jednym obiekcie

2019-05-31 14:05:00

Obiekty dwóch krotoszyńskich przedszkoli nie spełniają aktualnych norm pod względem budowlanym i przeciwpożarowym. Koszt dostosowania do obecnych wymogów sięga, w przypadku każdego z nich, blisko 2 mln zł,

Po Krotoszynie rozeszła się informacja, że samorząd zamierza zlikwidować przedszkola "Biedronka" i "Miś Uszatek". Co więcej, że w miejscu jednego z nich mają być budowane bloki. Pytania zmierzające do wyjaśnienia tej sytuacji przez zaniepokojonych rodziców, padły w rubryce "Zapytaj burmistrza" na stronie internetowej miasta.

 

Burmistrz Franciszek Marszałek jednak uspokaja i zapewnia, że żadnym placówkom nie grozi likwidacja. - Z uwagi na fakt, że żaden z obiektów nie spełnia aktualnych norm pod względem budowlanym i przeciwpożarowym, a koszt dostosowania do aktualnych wymogów sięga w przypadku każdego z przedszkoli blisko 2 mln zł, w porozumieniu z radnymi Rady Miejskiej w Krotoszynie podjąłem decyzję o wybudowaniu nowego obiektu na terenie miasta, do którego przeniesione zostaną obydwa przedszkola. Aktualnie prowadzone są prace nad Programem Funkcjonalno - Użytkowym nowego obiektu i inne związane z przygotowaniem projektu budowlanego. Wstępnie oddanie do użytku nowego przedszkola zakłada się na rok 2022/2023.  Do czasu powstania nowego przedszkola, w którym zakłada się organizację 11 oddziałów organizacja obu przedszkoli pozostanie w dotychczasowych miejscach, w których przeprowadzone zostaną prace dostosowawcze, gwarantujące dzieciom pełne bezpieczeństwo w obydwu przedszkolach - odpowiada włodarz. Zapewnia także, że podjęcie decyzji o przeniesieniu Przedszkola nr 1 z ul. Piastowskiej 32 do nowego obiektu, którego lokalizacja planowana jest w południowo-zachodniej części Krotoszyna (zbieg ulic: Łąkowa, Staszica, Zdunowska), nie zakłada likwidacji, a tym bardziej utrudnienia rodzicom, a w konsekwencji dzieciom, dostępu do opieki przedszkolnej. - Wprost przeciwnie zmierza to do stworzenia nowych, zgodnych z obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi i normami prawa budowlanego pomieszczeń bezpiecznych dla przedszkolaków i zatrudnionego personelu. Zakres zaleceń jakie zostały wskazane w decyzji i ekspertyzie, wydanych przez specjalistów straży pożarnej, względem dostosowania obiektu Przedszkola nr 1 do obowiązujących norm, warunkujących bezpieczne użytkowanie wymaga aktualnie nakładu blisko 2 mln zł. Z racjonalnego punktu widzenia, nieuzasadnionym jest lokowanie tak wysokich kwot w budynku, który mimo swego uroku architektonicznego, zlokalizowanego w miejscu niewątpliwie dogodnym dla mieszkańców Krotoszyna i szczycącego się bogatą tradycją w organizacji wychowania przedszkolnego, nigdy do końca nie spełni właściwych i odpowiadających obowiązującym w prawie wymaganiom. Zapewniam, że nie stanowi to również zagrożenia utraty pracy przez personel Przedszkola nr 1 w Krotoszynie. Podjęcie w porozumieniu z radnymi Rady Miejskiej w Krotoszynie takiej decyzji jest tylko i wyłącznie podyktowane gospodarnością w zakresie dyspozycji środkami budżetu gminy oraz polepszeniem i zapewnieniem dzieciom bezpiecznych warunków opieki przedszkolnej.

Franciszek Marszałek nie zdradza na razie planów co do przeznaczenia budynku tego przedszkola po przeniesieniu oddziałów do nowego obiektu. - Co do przeznaczenia obecnego budynku i zagospodarowania terenu nie podjęto, żadnych ustaleń.

 

Źródło: krotoszyn.pl


Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
Autopromocja ikrotoszyn.pl

iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl