iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

SEKOL TARTAK
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Z powiatu

Są pieniądze na łącznik Koźmińska - Mahle w Krotoszynie i ścieżkę pieszo-rowerową w Konarzewie

2021-04-22 11:04:00

Zdjęcie: Archiwum
W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dwa zadania powiatowe znalazły się na liście z dofinansowaniami. Są to budowa łącznika drogowego ulic Koźmińskiej i Mahle w Krotoszynie oraz budowa ścieżki pieszo-rowerowej w Konarzewie.

W województwie wielkopolskim w sumie przeznaczono 95,9 mln zł na zadania powiatowe i 144,4 mln zł na zadania gminne. Wsparcie uzyskały 142 zadania: 41 powiatowych i 101 gminnych, co pozwoli na budowę, przebudowę lub remont 245 kilometrów dróg: 118 km powiatowych i 127 km gminnych. 

 

Wśród zadań powiatowych na liście podstawowej znalazła się wyczekiwana przez mieszkańców, a głównie kierowców budowa łącznika drogowego ulic Koźmińskiej i Mahle w Krotoszynie. To z pewnością wpłynie na rozładowanie ruchu w tej części miasta. Nowa droga ma mieć długość 1 km 125 m. Jej budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończenie zaplanowane jest na październik 2022. Wartość całego projektu to blisko 14 mln zł. 60 procent pochodzi z RFRD. Samorząd powiatowy oraz Miasto i Gmina Krotoszyn będą partycypować w kosztach w wysokości ok. 50% wkładu własnego.

 

Drugim zadaniem które znalazło się na tej liście jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej o długości blisko 1,5 km na drodze powiatowej w miejscowości Konarzew (gmina Zduny). Cykliści i piesi jeszcze w tym roku powinni z niej skorzystać, bowiem zakończenie inwestycji zaplanowane jest na październik. Zakres prac drogowych prowadzony będzie począwszy od skrzyżowania z drogą krajową, aż do wybudowanej w latach poprzednich ścieżki pieszo rowerowej. Całkowita wartość projektu wynosi 2 342 235, 79 zł. Także w tym przypadku dofinansowanie z RFRD wynosi 60 procent. Wkład własny powiatu to blisko 937 tys. zł.

 

W obu przypadkach dodatkowe spore koszty, jakie poniesie lokalny samorząd będą spowodowane tzw. kosztami niekwalifikowalnymi. Część z nich wezmą na siebie zainteresowane tymi inwestycjami gminy Krotoszyn i Zduny. Przy okazji budowy łącznika pomiędzy ulicami Koźmińską i Mahle prawdopodobnie budowana będzie także kanalizacja w ul. Przemysłowej. - Bardzo się cieszę, że otrzymaliśmy 60 procent dofinansowania do tych zadań. Szczególnie chciałem podziękować za pomoc byłemu wojewodzie Łukaszowi Mikołajczykowi, a także posłowi Tomaszowi Ławniczakowi - mówi Stanisław Szczotka, starosta powiatu krotoszyńskiego.

(raf)Conditor Ubezpieczenia Oddział Krotoszyn
IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Bar u Żaby
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z KrotoszynaiKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową