iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Są gminy w naszym powiecie, w których samorząd rozdaje maseczki mieszkańcom. Brawo!

2020-04-05 12:04:00
Zdjęcie: kobylin.pl
Gmina Kobylin już zakończyła akcję rozdawana maseczek mieszkańcom. Z taką samą ruszają Zduny i Sulmierzyce.

Gmina Kobylin zakończyła akcję rozdawania bawełnianych maseczek mieszkańcom gminy. – W tej trudnej sytuacji musimy zadbać o bezpieczeństwo zdrowotne naszych mieszkańców, na tyle, na ile to możliwe. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w rozdawanie  maseczek. Nie było to łatwe, ale udało nam się w ciągu kilku dni dotrzeć do wszystkich domów – wyjaśnia Tomasz Lesiński, burmistrz Kobylina. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem mieszkańców, cierpliwie czekali za dostawą do domów. – Wiem, że niektórzy z Państwa dzwonili do nas z pytaniami, kiedy te maseczki dotrą do mieszkań i dlaczego dostarczana jest taka, a nie inna ilość? Wyjaśniam, że do domów trafiała ilość zgodna z zameldowaniem, a nie zamieszkaniem. Jednak, jeśli w domu mieszka więcej osób, a nie są zameldowane, proszę do nas zadzwonić, jeśli będziemy mieli maseczki, to je dostarczymy  - dodaje burmistrz.

 

Z kolei na wniosek radnych gminy Zduny zakupiono 2 tys. maseczek ochronnych dla mieszkańców. Dostarczą je strażacy z OSP, którzy zostali wytypowani do pomocy w zakresie walki z koronawirusem przez komendanta PSP w Krotoszynie. - Maseczki nie uchronią przed wirusem. Jedynym skutecznym środkiem do walki z epidemią jest autoizolacja. Nie wychodźcie z domu bez potrzeby. Unikajcie spotkań nawet z sąsiadami - apeluje Tomasz Chudy, burmistrz Zdun. Maseczki są wykonane z bawełny, wielokrotnego użytku. Po każdorazowym użytkowaniu maseczkę należy wyprać i najlepiej wymoczyć w środku dezynfekującym.

Pierwsze trafią do miejsc najgęściej zaludnionych. To osiedle Madalińskiego i inne rejonie miasta Zduny. Następnie strażacy udadzą się na tereny wiejskie.

Materiał kupuje gmina i dostarcza szyjącym. Osoby, które chcą pomóc w szyciu proszone są o kontakt z Beatą Ptak, prezesem Klubu Twórczego Rękodzieła lub z Urzędem Miejskim.

Już od ponad tygodnia maseczki szyją panie z Konarzewa. Ta miejscowość jest w maseczki już wyposażona.

 

Także w Sulmierzycach, w najbliższych dniach przekazane zostaną maseczki ochronne. - Pragnę zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. Patrząc na sytuację w naszym kraju oraz w innych Państwach, mamy świadomość jak ważna jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa - informuje Dariusz Dębicki, włodarz miasta.

Maseczki dostarczane będą przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych w Sulmierzycach. Wykonane są z bawełny, nie mają atestów i mogą też być wielokrotnie używane. Trzeba je prać i prasować po każdym użyciu. - Pamiętajmy, że profesjonalne maseczki z atestami, są dedykowane jedynie chorym oraz personelowi medycznemu, my możemy zadbać o siebie korzystając ze zwykłej ochrony i pamiętając o przestrzeganiu zasad higieny i stosując się do zaleceń - wyjaśnia burmistrz.

Źródło: kobylin.pl/zduny.pl/sulmierzyce.pl


Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.