Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmReklama - OSK AS Maria Maśniak

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Z powiatu

Rywalizowali w turnieju motoryzacyjnym

2019-04-30 13:04:00

Zdjęcie: KPP Krotoszyn
W Szkole Branżowej I stopnia w Kobylinie odbył się etap powiatowy dwudziestego trzeciego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem młodzieży oraz opiekunów. Uczniowie przygotowując się do motoryzacyjnych zmagań podnoszą swoją wiedzę z zakresu ruchu drogowego, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie. Turniej ten na stałe wpisał się w działania profilaktyczne policji.

W powiecie krotoszyńskim inicjatorem rozgrywek motoryzacyjnych są corocznie Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.

XXIII edycję Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego na etapie powiatowym odbyła się w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny – reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Uczniowie rozwiązywali test zawierający pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego i historii polskiej motoryzacji, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w symulowanym wypadku drogowym, wyszukiwali usterki techniczne pojazdu, a także kierowali samochodem, wykazując się precyzją i zręcznością. Nad zmaganiami młodych ludzi czuwała komisja sędziowska, w skład której weszli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie oraz SP ZOZ Krotoszyn.

W wyniku podsumowania punktacji z wszystkich konkurencji zwycięzcą etapu powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie (Bartosz Wachowiak, Oskar Kaczmarek, Maciej Parzysz) pod opieką Jana Polańskiego. Drugie miejsce przypadło drużynie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie, uczniom - Jakubowi Krawczykowi, Sebastianowi Robakowi, Dawidowi Kalakowi, którymi opiekował się Mariusz Urbaniak.  Trzecie miejsce zajęli Dawid Swora, Klaudia Walczak i Katarzyna Marszałek z I Liceum Ogólnokształcącego im. H.Kołłątaja w Krotoszynie, którym dzielnie kibicował nauczyciel Grzegorz Kroczak.

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostę Krotoszyńskiego, Stanisława Szczotkę (I miejsce), Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie – insp. Mariusza Jaśniaka (II miejsce) oraz burmistrza Kobylina – Tomasza Lesińskiego (puchar za III miejsce). Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

 

 
Źródło: KPP Krotoszyn


TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl