iKrotoszyn.pl reklamy
Turniej charytatywny

Ruszyły zapisy drużyn - Gramy dla Amelki!

Ruszyły zapisy do Charytatywnego Turnieju Firm, który odbędzie się w sobotę, 13 stycznia w hali sportowej przy ul. Olimpijskiej 10 w Krotoszynie. Tym razem gramy dla Amelki!

Amelka ma pięć lat. Urodziła się z wrodzoną wadą serca jaką jest Tetrologia Fallota. W ósmym miesiącu życia przeszła operację korygującą wadę. W przyszłości czeka ją jeszcze operacja wymiany zastawki płucnej. Jest pod stałą kontrolą kardiologa. Gdy skończyła trzy lata zdiagnozowano u niej autyzm dziecięcy. Ma problemy z mową, nauką i samodzielnością.

Dziewczynka uczęszcza w ramach zajęć w przedszkolu na zajęcia z logopedą, pedagogiem, psychologiem, zajęcia gimnastyki korekcyjnej, zajęcia z integracji sensorycznej. Ze względu na ilość godzin i częstotliwości zajęć darmowych nie jest w stanie osiągnąć efektów, dlatego zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zajęcia prywatne w gabinecie integracji sensorycznej, rehabilitację jak i turnus dla dzieci w spektrum autyzmu. Amelka jest pod stałą opieką psychiatry oraz neurologa, którzy czuwają nad tym, by mogła prawidłowo się rozwijać i w przyszłości w pełni samodzielnie funkcjonować. Dziewczynka uwielbia spacery, zabawy na placu zabaw i układać klocki.

Organizatorem przedsięwzięcia jest KKS Astra Krotoszyn. Turniej skierowany jest do drużyn składających się z przedstawicieli lokalnych firm. Zapisy do końca listopada przyjmuje prezes klubu Mariusz Ratajczak - nr tel. 607 940 804. Wpisowe 400 zł od drużyny.

Więcej informacji na temat możliwości wsparcia Amelki w rehabilitacji można przeczytać na stronie Fundacji Avalon, której podopieczną jest dziewczynka.

Partnerami turnieju są przedsiębiorstwo Stolrus Meble oraz Stowarzyszenie Załoga Kubusia działające przy przedszkolu, do którego uczęszcza Amelka i które przygotuje ciekawe atrakcje dla kibiców, którzy zgromadzą się 13 stycznia w hali sportowej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, a patronat medialny nasza redakcja.

 

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.