iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Ruszyła zbiórka dla pogorzelców z Dzielic

2022-04-21 07:04:00
Zdjęcie: zrzutka

Na naszych łamach informowaliśmy o pożarze domu w miejscowości Dzielice w gminie Rozdrażew. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w Wielką Sobotę. Całe szczęście nikt w pożarze nie ucierpiał.


Strażacy w pierwszej fazie działań podali jeden prąd gaśniczy wody w natarciu na palące się poddasze obiektu mieszkalnego. Po dojeździe zastępów z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej przegrupowano siły i środki prowadząc działania gaśnicze wewnątrz budynku z użyciem sprężonej piany. Obrany zamiar taktyczny doprowadził do skutecznego ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia oraz minimalizacji strat materialnych poniesionych przez właścicieli. W trakcie działań jedna z osób postronnych poinformowała strażaków o nasileniu epizodów duszności, dlatego kobiecie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, wzywając na miejsce służby medyczne. Poszkodowana została zabezpieczona przez zespół ratownictwa medycznego, który po wykonaniu niezbędnych czynności pozostawił uczestniczkę zdarzenia na miejscu prowadzonych działań - wyjaśniał na naszych łamach st. asp. M. Dymarski z KP PSP w Krotoszynie.

 

- Proszę was o pomoc dla mojej sąsiadki i jej ojca którym dzień przed świętami zapalił się dom w Dzielicach - pisze na popularnej Zrzutce jej organizatorka. - Estera wychowuje sama córkę po stracie męża, niestety choruje na astmę i nie jest w stanie z renty po mężu wyremontować domu. Mieszka z nią również ojciec który jest po zawale i również jest schorowany. Bardzo was proszę aby uratować ich dom i pomóc im wyremontować to co im zostało...

Więcej na temat zbiórki poniżej.

 

 
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Czytaj również

LAGUNASHOP
KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.