iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - Mediazone to nowoczesny sklep komputerowy

Reklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.
Krotoszyn

Ruszyła akcja protestacyjna w krotoszyńskim szpitalu! Co to oznacza dla pacjentów?

2019-09-26 08:09:00

W poniedziałek rozpoczął się ogólnopolski protest diagnostów medycznych i fizjoterapeutów. W krotoszyńskim szpitalu akcja ruszyła dopiero dzisiaj.

To pokłosie niewywiązania się z obietnic podwyżek przez ministra zdrowia, a także braku odpowiedzi na pismo z 20 września wystosowane do dyrekcji SPZOZ w Krotoszynie przez tutejszy Zarząd Terenowej Organizacji Związkowej nr 89 Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii. Podobne trafiło także do starosty krotoszyńskiego. W piśmie związek zwrócił się z prośbą o podjęcie szybkich działań zmierzających do wzrostu wynagrodzenia zasadniczego o 1500 zł dla techników RTG, fizjoterapeutów, techników i diagnostów analityki medycznej. Obecnie wynagrodzenie dla tych grup wynosi ok. 2 tys. zł brutto.

 

Wczoraj związek wystosował kolejne pismo do dyrekcji SPZOZ, starosty oraz Rady Powiatu. W nim zawarto m.in. informację o możliwości rozpoczęcia protestu przez wspomniane grupy zawodowe w szpitalu. To nastąpiło właśnie dziś. 

- Protest nie jest przeciw pacjentom, ale musimy zostać zauważeni. Jesteśmy pomijani przez władzę rządzącą w podwyżkach. Pogłębia się różnica w zarobkach pomiędzy nami, a wynagrodzeniami lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych - mówi Mariola Rękosiewicz, przewodnicząca Zarządu Terenowej Organizacji Związkowej nr 89 Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii przy SPZOZ w Krotoszynie. - Oczywiście mamy na uwadze i dziękujemy dyrekcji szpitala za dodatek do wynagrodzenia, który został wynegocjowany od 1 kwietnia na poziomie 400-450 zł. Obecnie zgodnie z zawartym porozumieniem dodatki wahają się w przedziale 270-300 zł brutto - dodaje M. Rękosiewicz.

 

Protest w krotoszyńskim szpitalu wspomnianych grup zawodowych będzie polegał na skrupulatnym przestrzeganiu procedur (tzw. strajk włoski). To może spowodować utrudnienia w dostępie do badań diagnostycznych i zabiegów rehabilitacyjnych. - Wszystkie zabiegi i czynności związane z ratowaniem życia będą niezwłocznie wykonywane - uspokaja M. Rękosiewicz. Brane jest także pod uwagę godzinne wstrzymanie pracy.

Akcja w obecnej formie potrwa do końca przyszłego tygodnia. To jak się rozwinie lub ewentualnie zakończy wcześniej, zależy od spełnienia żądań i rozmów na szczeblu ogólnopolskim z ministrem zdrowia. Krotoszyński związek skupia ponad 60 osób.

 

 Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Autopromocja ikrotoszyn.pl


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecieiKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl