iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Rusza kolejna edycja konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”

Ruszył nabór wniosków do XIV edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” z programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”. Wsparcie do 70 tys. zł mogą pozyskać Wielkopolskie Sołectwa na realizację przedsięwzięć związanych z infrastrukturą, dziedzictwem kulturowym oraz promocją lokalnych tradycji. Termin zgłoszeń trwa do 16 lutego.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego 10 stycznia 2024 roku przyjął uchwałę w sprawie ogłoszenia naboru wniosków do XIV edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”.

Konkurs ma na celu aktywizację mieszkańców wsi i społeczności wiejskich, podniesienie jakości życia na terenach wiejskich, integrację lokalnych społeczności poprzez ich bezpośrednie zaangażowanie w realizację projektu, a także promocja idei odnowy wsi. Umożliwia on uzyskanie dofinansowania projektu dotyczącego poprawiającego estetykę miejscowości, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz przyczyniają się do zachowania tradycji społeczności lokalnej, dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego lub krajobrazowego.

- Konkurs „Pięknieje Wielkopolska Wieś” cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony lokalnych samorządów oraz sołectw. Dofinansowanie mogące wynieść nawet do 70 tys. zł to szansa na realizacje projektu mającego wpływ na funkcjonalność miejscowości oraz jakość życia mieszkańców. W ramach konkursu zgłaszane są inicjatywy o charakterze inwestycyjnym oraz takie, które promują lokalne zwyczaje i historię.. Rezultaty konkursu widoczne są w wielu miejscach naszego Regionu. Dotychczas przeznaczono blisko 60 mln zł z budżetu Województwa Wielkopolskiego na realizację programu - mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski

W konkursie o wsparcie mogą ubiegać się wsie i miejscowości do 5 tys. mieszkańców. Warunkiem niezbędnym jest uczestnictwo sołectwa lub miasta w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”. Wsparcie finansowe projektu w ramach konkursu może wynosić maksymalnie do 70% kosztów kwalifikowalnych projektu, jednak nie mniej niż 10 tys. zł i nie więcej niż 70 tys. zł dla pojedynczego projektu. Gmina może złożyć maksymalnie 3 wnioski o dofinansowanie, po jednym dla danej miejscowości lub sołectwa.

- Program „Wielkopolska Odnowa Wsi” umożliwia realizację licznych przedsięwzięć z których korzystają całe lokalne społeczności. Każda z Gmin może złożyć do 3 wniosków na realizację projektów w swoich sołectwach. Samorząd Województwa Wielkopolskiego widząc ogromne zainteresowanie programem systematycznie zwiększa pule środków finansowych przeznaczonych na realizację programu. w poprzedniej edycji złożono blisko 250 wniosków z których dofinansowanie otrzymało 175 - dodaje Wicemarszałek Krzysztof Grabowski

Wiele sołectw i miejscowości biorąc udział w konkursie widzi ogromną szansę realizacji projektów i przedsięwzięć, które bez pomocy Samorządu Województwa Wielkopolskiego nie byłyby możliwe do wykonania. Rok rocznie wzrasta poziom zgłaszanych projektów konkursowych, które odzwierciedlają różnorodność pomysłów, a realizacja przyczynia się się do podniesienia jakości życia w wielu miejscowościach. W ramach poprzedniej edycji konkursu dofinansowano 175 projektów, na które przeznaczono z budżetu Województwa Wielkopolskiego ponad 9,5 mln zł.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

WALBET
ubojnia gola
Kojs skup bydła i trzody chlewnej
MAG-BULL
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.