iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Rozpoznawali rozbudowaną infrastrukturę firmy

Zdjęcie: JRG Krotoszyn

Strażacy odbyli ćwiczenia w MAHLE Polska w Krotoszynie. Zorganizowano je w związku z poszerzeniem profilu zakładu o produkcję modułów filtrujących stosowanych jako podzespoły w autach hybrydowych i elektrycznych, a także w tradycyjnych silnikach spalinowych.

- Nowo powstałe obiekty oraz nowoczesny proces technologiczny stanowił podstawę do organizacji ćwiczeń, które pozwoliły na rozpoznanie rozbudowanej infrastruktury firmy oraz potencjalnych zagrożeń występujących podczas produkcji wspomnianych modułów - informuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

- Upozorowany scenariusz ćwiczeń rozpoczęto aktywacją systemu monitoringu pożarowego, który wskazał na zagrożenie w części hali produkcyjnej, gdzie następował proces dystrybucji granulatu - relacjonuje mł. kpt. M. Dymarski.

Zgodnie z procedurami rozpoczęto ewakuację zakładu, po której do strażaków dotarła informacja o braku osoby odpowiedzialnej za pracę podajnika. Mężczyzna prawdopodobnie podczas próby gaszenia pożaru, wskutek zatrucia gazami pożarowymi stracił przytomność i nie zdołał samodzielnie opuścić strefy zagrożenia. Zadaniem zastępów było dotarcie do osoby poszkodowanej przebywającej w obiekcie wraz z ewakuacją mężczyzny na zewnątrz hali, wykonanie czynności w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy adekwatnych do stanu poszkodowanego oraz realizacja działań gaśniczych zmierzających do likwidacji zagrożenia.

- Organizowane przedsięwzięcie oprócz weryfikacji gotowości bojowej jednostek zaangażowanych w ćwiczenia pozwoliło również sprawdzić procedury zakładowe związane w szczególności z ewakuacją pracowników podczas wystąpienia realnego zagrożenia - wyjaśnia M. Dymarski.

W ćwiczeniach udział wzięły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, OSP Krotoszyn oraz OSP Roszki.

Źródło: KP PSP Krotoszyn


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.