Bank Spółdzielczy w Krotoszynie

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Szkółka Roślin Ozdobnych Bielawni
Na sygnale


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Z policji

Rozkochał, oszukał i porzucił... 78-letnia krotoszynianka straciła w sieci 150 tys. zł

2021-03-30 14:03:00

Schemat oszustów, którzy rozkochują samotne, osoby jest zawsze podobny. Nieświadoma ofiara spotyka "idealną połówkę", która jest wrażliwa, czuła, romantyczna i ma świetną pracę. Jak się później okazuje, oszust, wymyślając najróżniejsze kłamstwa, pozyskuje pieniądze od zakochanej osoby. Tak też myślała 78-letnia kobieta, która straciła około 150 tys. zł.

78-letnia mieszkanka Krotoszyna na jednym z portali społecznościowych zaakceptowała zaproszenie od nieznanej jej wcześniej osoby. Był to mężczyzna podający się za obywatela Anglii, posługiwał się nickiem „Carrego”.

- Emerytka z Krotoszyna rozmawiała z mężczyzną głównie poprzez komunikator Hangouts, przez dłuższy czas wymieniali korespondencję. W pewnym momencie doszło do rozmowy na temat spotkania. „Anglik” poprosił kobietę, by wysłała mu pieniądze na bilet lotniczy do Polski. Udało się mężczyźnie wyłudzić w ten sposób 360 dolarów. Wirtualna znajomość rozwijała się jednak dalej - informują krotoszyńscy mundurowi.

Po jakimś czasie mężczyzna namówił poszkodowaną na założenie konta bankowego w Londynie. Kobieta sukcesywnie wpłacała pieniądze na to konto, ponieważ mężczyzna wymyślał nowe historie. Oszust pobierał pieniądze z tego konta.

W sumie kobieta straciła około 150 tysięcy złotych. Gdy zorientowała się, że jest oszukiwana sprawę zgłosiła na policję.

 

POLICJA APELUJE! DROGI SENIORZE UWAŻAJ NA INTERNETOWYCH OSZUSTÓW!

Policjanci przestrzegają mieszkańców powiatu krotoszyńskiego i proszą o zachowanie ostrożności przy zawieraniu internetowych znajomości.

Warto pamiętać, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością.

- Przypominamy, że cały czas aktualne są ostrzeżenia dla seniorów przed próbami oszust metodami „na wnuczka, policjanta czy amerykańskiego żołnierza”. Najlepiej jednak nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom - zaznaczają policjanci.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować policję.

Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustw.

Drive Intermarché – szybkie i wygodne zakupy spożywcze przez Internet.Źródło: KPP KrotoszynSKŁADY BUDOWLANE CZAJKA
Reklama - OSK AS Maria Maśniak

iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna


iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową