iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Róże i Julia Capuletti w bibliotece

2016-04-25 09:12:35
Zdjęcie: Marlena Barteczka
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Krotoszyńska Biblioteka Publiczna przygotowała wiele atrakcji dla czytelników.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. 23 kwietnia jest tam hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez Św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.

 

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie z tej okazji przygotowała szereg atrakcji. Na drugim piętrze na swojego Romea czeka Julia Capuletti, a osoby odwiedzające naszą książnicę mogą wsłuchać się w tekst dramatu „Romeo i Julia” przedstawiającego historię tragicznej miłości dwojga młodych ludzi, którzy stali się wzorcami romantycznych kochanków.

 

Odbywały się również lekcje biblioteczne oraz warsztaty plastyczno-literackie promujące czytelnictwo i ochronę praw autorskich. Zorganizowano wspólne głośne czytanie, dzieci za pomocą dramy włączyły się z różami i książkami w tradycję katalońską. Z dużym zainteresowaniem pokolorowały wspaniałe pąsowe róże, dużo satysfakcji sprawiło im także wymyślanie życzeń z okazji Święta Książki. Wiele radości sprawiło maluchom wykonywanie mega zakładki.

Uczestnicy spotkań mieli możliwość zapoznania się z nowymi książkami znajdującymi się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Uczniowie z ciekawością obejrzeli wystawę pt. „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”. 

Marlena Nabzdyk
Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B