iKrotoszyn.pl reklamy
Koźmin Wielkopolski

Rozbudowa DK15. Możesz wyrazić swoje zdanie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprasza mieszkańców na konsultacje społeczne dotyczące rozbudowy drogi krajowej nr 15 na odcinku Koźmin Wlkp. - Jarocin.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 10 sierpnia o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski (wejście od ul. Przyjemskich 9).

 

W spotkaniu będą uczestniczyć przedstawiciele inwestora oraz projektanta.

 

- Przedmiotowa inwestycja na terenie gminy Koźmin Wlkp. obejmuje odcinek drogi krajowej nr 15 od Koźmina Wlkp. do granicy z gminą Jarocin i obejmuje m.in. miejscowości: Koźmin Wlkp., Orlinka, Wałków. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę jezdni i skrzyżowań, które zostaną wyposażone w pasy dla pojazdów skręcających w lewo, budowę nowych i przebudowę istniejących zatok autobusowych (przystankowych) wraz z dojściami dla pieszych, budowę ścieżki pieszo-rowerowej w tym na terenach przyległych co wiązać się będzie z ich wykupem a także w miejscowościach chodników. Wybrane skrzyżowania zostaną wyposażane w sygnalizację świetlną a przejścia dla pieszych zostaną dodatkowo doświetlone oraz w miarę możliwości wykonane zostaną wyspy azylu dla pieszych. Poprawione zostanie odwodnienie drogi w zakresie rowów, przepustów i kanalizacji deszczowej. Całość uzupełni nowe oznakowanie poziome i pionowej wraz innymi elementami poprawiającymi bezpieczeństwo ruchu drogowego - informuje GDDKiA.

Źródło: kozminwlkp.pl
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.