iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Rozbój w Krotoszynie. Napastnik podduszał i szarpał ofiarę, użył paralizatora i gazu łzawiącego

Do brutalnego ataku na kobietę doszło w jednym z mieszkań w Krotoszynie w środę, 2 sierpnia 2023 roku. Napastnik podduszał i szarpał ofiarę, użył paralizatora i gazu łzawiącego a następnie ją okradł.

Sprawca miał używać przemocy m. in. przy użyciu gazu łzawiącego i paralizatora, podduszać ofiarę. Kiedy kobieta ukryła się w łazience, zabrał pieniądze i telefony komórkowe, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. 

- Używając przemocy dokonał na jej szkodę rozboju w ten sposób, że po użyciu gazu łzawiącego podduszał ją, szarpał i próbował obezwładnić przy użyciu paralizatora. Następnie, gdy kobieta ukryła się w łazience, zabrał portfel z pieniędzmi w wysokości 1650 zł i telefony komórkowe - informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyzna został zatrzymany. To 37- letni obywatel Ukrainy. Częściowo przyznał się do winy. Usłyszał zarzut dokonania rozboju. Poszkodowana to kobieta w wieku 30 lat.

- Dzisiaj jest składany wniosek o zastosowanie środka w postaci tymczasowego aresztowania, co uzasadnione jest okolicznością surowej kary, górna granica wynosi 12 lat, jak również brakiem stałego miejsca zamieszkania na terytorium Polski - dodaje prokurator Meler.

 

AKTUALIZACJA

W dniu 2 sierpnia 2023 roku w godzinach dopołudniowych w Krotoszynie w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym doszło do rozboju na kobiecie. Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Ustalono, że z miejsca zdarzenia uciekł on pojazdem marki VW w nieznanym kierunku. W wyniku pracy operacyjnej tego samego dnia policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali podejrzanego w miejscowości Pleszew. Był nim 37- letni obywatel Ukrainy, który nie posiada stałego miejsca zamieszkania na terenie naszego kraju. Jak ustalono mężczyzna dokonał rozboju na kobiecie lat 31, mieszkance powiatu poznańskiego w ten sposób, że przy użyciu gazu pieprzowego oraz paralizatora doprowadził kobietę do stanu bezbronności. Po czym zabrał w celu przywłaszczenia należące do kobiety pieniądze i rzeczy osobiste – dwa telefony komórkowe, dokumenty tożsamości oraz kluczyki od pojazdu - podaje Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.

W pojeździe należącym do sprawcy ujawnili nie tylko przedmioty należące do poszkodowanej, ale i mogące służyć do popełnienia tego oraz innych przestępstw.

- Przeszukano pojazd należący do podejrzanego mężczyzny, gdzie policjanci ujawnili w nim przedmioty, które zostały skradzione kobiecie oraz wiele innych przedmiotów mogących pochodzić z przestępstw lub służących do ich popełnienia – broń gazową, gaz pieprzowy, paralizator, kajdanki, kominiarkę - dodaje KPP Krotoszyn.

Wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.