iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

"Romantyczny" konkurs w bibliotece

Zdjęcie: Małgorzata Wielgosz

W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Romantyzm Polski – epoka i twórcy”, adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego. W uchwale wskazano, że w roku 2022 przypadają dwusetne urodziny tej epoki jest to dobry powód do przypomnienia „duchowego depozytu, jaki pozostawili nam romantyczni bohaterowie, artyści i myśliciele”.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 33 pytań dotyczących Romantyzmu Polskiego.

Komisja konkursowa w składzie: Hanna Sztuka-Fonau, Beata Bzdęga, Małgorzata Krupa, Alina Kajewska po sprawdzeniu prac przyznała trzy nagrody główne oraz dwa wyróżnienia.

 

Nagrody główne otrzymali:

I miejsce – Kacper Zdunek - ZSP nr 2 Krotoszyn

II miejsce – Jan Ulka -  I LO Krotoszyn

III miejsce – Liwia Andersz -  I LO Krotoszyn 

Wyróżnionione zostały także Kornelia Ratajczak z ZSP nr 2 Krotoszyn oraz Alicja Góralska z I LO Krotoszyn.

Laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy.

 

Źródło: Wiesława Patalas






Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU



Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.