iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Rolnicy proszą rodaków o wyrozumiałość... Sprawdź mapę jutrzejszych utrudnień na drogach

Zdjęcie: Archiwum

Na piątek zapowiedziano kolejne rolnicze protesty. Należy spodziewać się blokad dróg w całym kraju. Kierowców utrudnienia czekają także w powiecie krotoszyńskim.

- Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny - czytamy w komunikacie NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. - Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie. Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. O to będziemy walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Zdrowa polska żywność, którą produkuje polski rolnik to podstawa do wyżywienia i zdrowia obywateli RP. Prezydium NSZZ RI „Solidarność” apeluje o SOLIDARNOŚĆ całej społeczności rolniczej.

NSZZ RI „Solidarność” informuje o czasowych blokadach dróg na terenie całego kraju od 9 lutego do 10 marca 2024 roku. - Prosimy rodaków o wyrozumiałość i świadomość sytuacji w jakiej wszyscy się znaleźliśmy. Walczymy o nasze wspólne dobro, jakim jest uchronienie przed upadkiem i bankructwem polskich rodzinnych, niejednokrotnie wielopokoleniowych gospodarstw rolnych.

 

Utrudnienia w powiecie krotoszyńskim* 

Utrudnienia w ruchu na DK15 i DK36

W związku z planowanym przez środowisko rolnicze zgromadzeniem w piątek (9.02) w godzinach 10:00 – 15:00 na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Koźmin Wielkopolski – Krotoszyn oraz drodze krajowej nr 36 od ronda 600-lecia Krotoszyna poprzez rondo „Brummen”, aż do ostatniego ronda na drodze krajowej w miejscowości Krotoszyn, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

- Zalecamy wybrać alternatywne trasy przejazdu oraz stosować się do poleceń funkcjonariuszy. Podczas zgromadzenia w przypadku wystąpienia utrudnień w ruchu, funkcjonariusze z powiatu krotoszyńskiego, będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Prosimy również o zachowanie szczególnej ostrożności w ruchu drogowym w rejonie odbywających się protestów - informuje krotoszyńska policja.

 

MAPA PROTESTÓW W CAŁYM KRAJU - kliknij

Źródło: *KPP Krotoszyn
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.