iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS

Auta Kaczmarek - Wypożyczalnia - Sprzedaż samochodów

Informator rolniczy - dla rolnika
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator rynku pracy
iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wydarzenia

Reprezentacja młodzieżowa Polski zagra na nowym stadionie w Krotoszynie?

2020-05-22 11:05:00

Wczoraj, na zaproszenie prezesa klubu sportowego Astra gościł w Krotoszynie Paweł Wojtala, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Towarzyszył mu także jego zastępca ds. współpracy z samorządami - Piotr Kościelny.

Wizytę w Krotoszynie goście rozpoczęli od spotkania z burmistrzem oraz przedstawicielami zarządu Astry: Mariuszem Ratajczakiem i Łukaszem Baranem. - Prezes Wojtala był zadowolony. To będzie jeden z niewielu obiektów tej klasy w Wielkopolsce - stwierdza Franciszek Marszałek, włodarz miasta.

Podczas spotkania miała paść deklaracja z ust P. Wojtali o możliwości rozegrania w Krotoszynie meczu młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce nożnej. To, że takie wstępne rozmowy były prowadzone potwierdzają zarówno burmistrz, jak i prezes Astry M. Ratajczak. - Być może uda się coś zorganizować już na otwarcie stadionu - dodaje F. Marszałek. A to planowane jest na maj przyszłego roku, choć biorąc pod uwagę postęp prac może się to nieco przyspieszyć.

 

Po spotkaniu w gmachu urzędu działacze udali się na plac budowy, gdzie przyjrzeli się postępowi prac. Prezesowie mieli wiele pytań dotyczących infrastruktury oraz wyglądu obiektu po zakończeniu robót. O tym jednak już pisaliśmy wielokrotnie. Przypomnijmy więc tylko, że główna murawa będzie trawiasta, a boczna o sztucznej nawierzchni. Bieżnia wokół boiska będzie tartanowa. Na stadionie będzie możliwość uprawiania wielu dyscyplin lekkoatletycznych. Miejsc siedzących przewidziano blisko 3 tys. (po stronie wejścia). Krzesełka mają być koloru niebieskiego. Niestety, mimo iż w projekcie jest oświetlenie głównej murawy, to na razie nie będzie to zrealizowane. Podobnie z zadaszeniem głównej trybuny. Powodem są oczywiście spore koszty.

 

Warto dodać, że Paweł Wojtala, to 12-krotny reprezentant Polski, piłkarz m.in. Lecha Poznań, Widzewa Łódź oraz klubów niemieckich. Na swoim koncie ma m.in. dwa mistrzostwa Polski z Kolejorzem oraz triumf w Pucharze Niemiec z Werderem Brema.

 

Wideo i fotorelacja z wizyty w Krotoszynie poniżej.

 

 

 


Restauracja Ukraińska Barwinek

Fotorelacja

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI


Adam 1 agencja reklamowa


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl