iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Renowacja witraży w ratuszu oraz ławek i drzwi w kościele

Niedawno informowaliśmy o dofinansowaniu na prace konserwatorskie, restauratorskie w drewnianym kościółku pw. św. Marii Magdaleny w Krotoszynie. Z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków skorzystają także dwa inne zabytki w tym mieście.

Samorząd Krotoszyna łącznie złożył 10 wniosków o dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w ewidencji zabytków. Oprócz wspomnianej "Magdalenki" z dodatkowych funduszy będą mogły skorzystać także dwa inne zabytki.

- Prace w budynku Ratusza będą polegały na renowacji i konserwacji witraży w sali reprezentacyjnej i na klatce schodowej oraz wymianie lub renowacji drzwi balkonowych. - Inwestycja planowana do realizacji w trybie „zaprojektuj i wybuduj” obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych do realizacji zadania decyzji i pozwoleń administracyjnych, w tym uzgodnień z konserwatorem zabytków oraz wykonanie prac - informuje Urząd Miejski w Krotoszynie. Kwota dofinansowania wynosi 489 020 zł.

Natomiast prace w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Krotoszynie będą polegały na renowacji i konserwacji ławek i drzwi. Kwota dofinansowania to 146 020 zł.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków skierowany został bezpośrednio do jednostek samorządu terytorialnego, a za ich pośrednictwem również do innych podmiotów zobowiązanych do opieki nad zabytkami.

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.