iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Informator rynku pracy MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
Krotoszyn

Rehabilitacja po przebytym koronawirusie

2021-07-13 14:01:42

Zdjęcie: SPZOZ Krotoszyn
14 maja Zakład Rehabilitacji SPZOZ w Krotoszynie (ul. Bolewskiego 4-8) został wpisany przez Narodowy Fundusz Zdrowia do wykazu podmiotów realizujących fizjoterapię ambulatoryjną dla osób po przebyciu COVID-19. Dzięki temu możliwe jest realizowanie tego programu w Zakładzie Rehabilitacji.

Celem programu jest wspomaganie pełnego powrotu do zdrowia i aktywności chorych, którzy ciężko przechorowali COVID-19 i wymagają pomocy rehabilitacyjnej. 

Program kładzie duży nacisk na poprawę tolerancji wysiłku fizycznego, zmniejszenie objawów związanych z przebyciem COVID-19 oraz edukację ozdrowieńców w zakresie samodzielnego radzenia sobie z objawami związanymi z przechorowaniem COVID-19.

Z programu mogą skorzystać osoby, które przebyły COVID-19 i otrzymały skierowanie od lekarza. Rozpoczęcie rehabilitacji następuje w terminie do 6 miesięcy od zakończenia leczenia COVID-19. Pacjenci rozpoczynają terapię od wizyty fizjoterapeutycznej, gdzie przy pomocy testów oceniana jest sprawność fizyczna chorego, tolerancja wysiłku oraz natężenie objawów zgłaszanych przez pacjentów. 

 

Na podstawie otrzymanych informacji dla każdego pacjenta ustalany jest indywidualny program rehabilitacji, który na bieżąco ulega modyfikacji. Po 6 tygodniach pacjent ponownie zostaje poddany ocenie wg testów zastosowanych podczas pierwszej wizyty. 

Nad realizacją programu czuwa specjalista fizjoterapii dbając o dobór testów, wprowadzanie dodatkowych procedur i przebieg procesu terapeutycznego. Terapię pacjentów, trening funkcjonalny i metody specjalne prowadzą fizjoterapeuci pracujący na sali kinezyterapii.

 

- Według pacjentów, którzy jako pierwsi rozpoczęli program rehabilitacyjny w Zakładzie Rehabilitacji w Krotoszynie, zabiegi i ćwiczenia wykonywane w trakcie programu są bardzo pomocne w dochodzeniu do zdrowia po przebytym COVID-19. Pacjenci są zadowoleni z efektów rehabilitacji, a także z atmosfery panującej w czasie zabiegów oraz z profesjonalizmu fizjoterapeutów. Osoby te polecają innym ozdrowieńcom taką formę terapii, dzięki której odzyskują sprawność fizyczną, poprawiają wydolność swojego organizmu, odzyskują pewność siebie po chorobie - informuje SPZOZ w Krotoszynie.
Źródło: SPZOZ Krotoszyn
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko

KUP BILET - Kabaret Paranienormalni - Bez znieczulenia
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki FACEBOOK ikrotoszyn.pl
Na sygnale


Dni Karpia 2021