iKrotoszyn.pl reklamy
Biegi

Recordowa Dziesiątka czyli mocne otwarcie sezonu przez KS Krotosz

W niedzielę, 12 marca, ponad trzy tysiące zawodników stanęło na starcie 19. już edycji Recordowej Dziesiątki w Poznaniu (dawnej Maniackiej). Ten kultowy bieg jest najlepiej obsadzoną „dychą” w Polsce. Biorą w nim udział wszyscy liczący się w Polsce biegacze.

Na szybkiej trasie wiodącej głównymi ulicami stolicy Wielkopolski (arcybiskupa Baraniaka, Jana Pawła II, Rondem Rataje, Kórnicką, Kazimierza Wielkiego, Mostem Rocha, Garbarami i Rondem Śródka), jak co roku padło wiele rekordów życiowych. Na końcu zawodów uczestnicy wbiegali na tor regatowy Malta, gdzie przez ostatnie 2,5 km, aż do linii mety zmagali się z wiatrem wiejącym od strony Jeziora Maltańskiego.

Zwycięzcą biegu został Krystian Zalewski, który czasem 28:54 ustanowił rekord trasy. Wśród pań bardzo zacięta rywalizacja toczyła się między Moniką Jackiewicz, a Aleksandrą Brzezińską. Ostatecznie zwyciężyła ta pierwsza ze świetnym czasem 32:44.

Na Recordowej Dziesiątce mocne otwarcie sezonu „zaliczyli” biegacze KS Krotosz. Rewelacyjnie, co już staje się normą, spisała się Justyna Karolczak, która w tym elitarnym biegu, pobijając rekord życiowy zajęła siódme miejsce z czasem 35:40. Granicę 39 minut pokonało jeszcze czterech przedstawicieli klubu - Daniel Marek 36:25, Patryk Karwik 36:58, Artur Marek 37:29, Karol Olejniczak 38:37. W zawodach sklasyfikowane zostały 72 zespoły z całej Polski, wśród których na 13. miejscu uplasował się KS Krotosz.

We wszystkich edycjach biegu uczestniczyło dwóch reprezentantów Krotosza Krzysztof Kasprzak i Piotr Tyczyński. W tym roku w zawodach uczestniczyli także Joanna Olejniczak, Paweł Błażutycz, Daniel Deplewski, Jan Jaruzel, Miłosz Kaczmarek, Karol Mroczkowski, Rafał Sójka i Błażej Zimmermann.

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.