Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmReklama - OSK AS Maria Maśniak

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Krotoszyn

Razem damy radę! Niosą bezinteresowną pomoc w tych trudnych czasach

2020-03-28 14:03:00

Zdjęcie: Mateusz Plesner, instruktor ZHP w trakcie wolontariatu dla osób objętych kwarantanną
Zaczęli działać, bo taka była potrzeba chwili. Krotoszynianie po raz kolejny pokazują, że w trudnych chwilach możemy na siebie liczyć!

Pisaliśmy już o krotoszyńskich szwaczkach, które szyją maseczki dla różnych instytucji, nawet daleko poza granicami naszego powiatu. To one swoją akcją zainteresowały kobiety w Jarocinie, które także rozpoczynają szycie maseczek. Ale o tym nieco później...

 

Chętni do niesienia pomocy

Tym razem piszemy o kolejnej lokalnej inicjatywie, obok której nie można zwyczajnie przejść obok. Krzysztof Manista stworzył grupę wolontariuszy, którzy w tych trudnych czasach pomaga seniorom i osobom objętym kwarantanną w gminie Krotoszyn. Pomoc niosą głównie harcerze, a także byli wychowankowie Stowarzyszenia Twoja Alternatywa. Ostatnio jednak do akcji przyłączyli się także przedstawiciele wielu innych organizacji. Co ważne, są to osoby dorosłe, które o swojej decyzji poinformowały najbliższych. Oczywiście w swojej "dodatkowej pracy" przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Korzystają z rękawiczek i m.in z maseczek uszytych przez krotoszyńskie wolontariuszki.

 


Przeczytaj także:

Nasze wolontariuszki proszą o pomoc! Wszystkie ręce na pokład!


 

Pomoc za... "dziękuję"

- Od prawie 10 lat jestem harcerką i nie mogłam przejść obojętnie obok takiego wolontariatu w obecnej sytuacji. W harcerstwie chciałam też pełnić służbę, kiedy zajdzie taka potrzeba, dlatego zgłosiłam się do pomocy - mówi Karolina. - Niesienie pomocy innym ludziom sprawia mi dużo satysfakcji - dodaje Mateusz. - Jako czynny instruktor harcerski zrozumiałem, że najlepszą zapłatą za pomoc drugiej osobie jest jej szczery uśmiech i zwykłe "dziękuję". To duży motor motywacyjny do pracy i działania - stwierdza Mateusz.

To właśnie oni, jako pierwsi odpowiedzieli na apel Krzysztofa Manisty. - Działamy wspólnie i w porozumieniu z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krotoszynie. Pomoc, w postaci zakupów najpotrzebniejszych rzeczy, jedzenia, trafia głównie do osób starszych - mówi K. Manista. - W piątek okazało się, że pilnie potrzebny jest termometr. W ciągu kilku minut został dostarczony przez harcerza potrzebującej osobie - dodaje.

 

"Szyją" maseczki

Wolontariusze pod okiem K. Manisty włączyli się także w akcję szycia maseczek, choć może niedosłownie... Dostarczają materiał do osób, które mają takie możliwości. - Materiał trafił już do 25 seniorek, które szyją je w domu. A takich osób będzie więcej! Teraz największa prośba do krotoszynian i apel o kupno i przekazywanie materiału, którego niebawem może zacząć brakować (szczegóły tutaj)

 

Telefony działają!

Warto przy tej okazji dodać, że w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krotoszynie, codziennie są pełnione dyżury w godzinach 7.30 - 19.00, w celu udzielania niezbędnych informacji osobom, które potrzebują pomocy, zwłaszcza ludziom starszym, samotnym i niepełnosprawnym. Telefon - 62 725 39 96.
Dziś także ruszył telefon wsparcia (szczegóły poniżej). - Okazuje się, że na to czekali krotoszynianie. Telefon dzwonił także po godzinie 15.00. Oczywiście specjalista rozmawiał ze wszystkimi - wyjaśnia. K. Manista.
 
 
 


TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl