iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Ranny pasażer ciężarówki przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala

Zdjęcie: JRG Krotoszyn

W poniedziałek, tuż przed południem, na drodze wojewódzkiej numer 438 w Borzęciczkach, doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego przewożącego bydło.

Na miejsce skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, najbliższe jednostki ochotniczych straży pożarnych z Koźmina Wielkopolskiego i Borzęciczek, policję oraz śmigłowiec LPR.

- Na miejscu zdarzenia, w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że samochód ciężarowy przewożący bydło uderzył w przydrożne drzewo. Z uwagi na silną deformację bryły pojazdu dostęp do pasażera pozostającego w kabinie ciężarówki był utrudniony i uniemożliwiał jego bezpieczną ewakuację. Tylna część samochodu blokowała jeden pas drogi wojewódzkiej, stąd decyzja funkcjonariuszy policji o czasowym wstrzymaniu ruchu na wskazanym odcinku i wyznaczeniu objazdów - informuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Ciężarówką kierował 25-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. - Kierując samochodem ciężarowym marki SCANIA nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia pasażer pojazdu 40-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego doznał obrażeń ciała (powyżej dni 7) - podaje asp. sztab. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Kierujący pojazdem trzeźwy.

- W wyniku zdarzenia pasażer ewakuowany z pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych, doznał obrażeń wymagających pilnej hospitalizacji i został przetransportowany do szpitalnego oddziału ratunkowego śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego - wyjaśnia mł. kpt. Mateusz Dymarski.

Równolegle na miejscu wypadku prowadzono działania związane z zabezpieczeniem przewożonych zwierząt, które zostały objęte opieką weterynaryjną i przeładowane na zastępczy środek transportu. Działania straży pożarnej trwały ponad 4 godziny.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.