iKrotoszyn.pl reklamy
Edukacja

Ranking Perspektyw 2023. Srebrna tarcza dla I LO i brązowa dla ZSP2. "Mięśniak" z dużym awansem w rankingu maturalnym!

Zdjęcie: Archiwum

Co roku czasopismo Perspektywy publikuje ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Wśród szkół z powiatu krotoszyńskiego najlepiej - już tradycyjnie - wypadły I LO oraz ZSP 2.

I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja zostało sklasyfikowane na 38. pozycji w Wielkopolsce, a w kraju na 448. Jest to spadek w tym drugim rankingu o 65 miejsc w porównaniu z rokiem ubiegłym. Szkole jednak udało się uzyskać znać jakości - srebrna tarcza.

Wśród techników w powiecie krotoszyńskim najlepiej - już tradycyjnie - wypadł Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2. Niestety, placówka zaliczyła spadek, zarówno w rankingu wojewódzkim, jak i ogólnopolskim. Odpowiednio zajmuje teraz 36. i 420. miejsce zdobywając brązową tarczę. W ubiegłym roku szkoła znajdowała się na 246. pozycji w kraju. Bardzo dobrze jednak popularny "Mięśniak" wypadł w rankingu maturalnym, zajmując w nim 111. miejsce w kraju i awansując w porównaniu z rokiem ubiegłym, aż o 141 pozycji.

Wśród sklasyfikowanych w rankingu techników znalazł się także ZSP1 w Krotoszynie, który uplasował się na 73. miejscu w Wielkopolsce i na pozycji 500+ w Polsce.

Z kolei ZSP3 czyli Technikum nr 3 sklasyfikowano na 98. miejscu w województwie.

 

Perspektywy podają metodologię oceny liceów: Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej. W ocenie techników metodologia jest identyczna, ale dodane zostały wyniki egzaminu zawodowego. W zestawieniach zaprezentowano jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.