Kredyt gotówkowy ZAPASOWA GOTÓWKA

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Restauracja DUET Krotoszyn
OSK AS Maria Maśniak
Pracownia Tortów Artystycznych Sama Słodycz


Informator rolniczy - dla rolnika

Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Informator rynku pracy MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
Z powiatu

Radny Jarosław Kubiak przedstawia swoją wersję wydarzeń. Pismo trafiło do Starostwa Powiatowego

2021-11-22 13:11:00

Nie milkną echa związane z rzekomą kradzieżą paliwa w firmie HR Smolice, której miał dopuścić się jej pracownik i radny powiatowy - Jarosław Kubiak.

O sprawie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu w artykule:

 

Kancelaria prawna zabiera głos w sprawie radnego powiatowego Jarosława Kubiaka: "wszelkie pomówienia i naruszanie Jego dóbr osobistych, spotkają się ze stanowczą reakcją"

 

Przypomnijmy. 16 listopada do Starostwa Powiatowego w Krotoszynie wpłynęło pismo podpisane przez wiceprezesa wspomnianego przedsiębiorstwa. W nim przedstawiono, w jaki sposób miało dojść do kradzieży paliwa, a jednocześnie zwrócono się z prośbą do Rady Powiatu o udzielenie pozwolenia na rozwiązanie umowy pracy z radnym Jarosławem Kubiakiem. On bowiem, jak wskazuje się w piśmie, miał dopuścić się kradzieży paliwa.

Poniżej zamieszczamy link do wspomnianego pisma, z którym można zapoznać się w materiałach sesyjnych na stronie Rady Powiatu Krotoszyńskiego.

 

 

Dziś natomiast do Biura Rady wpłynęło oświadczenie radnego J. Kubiaka. W nim została przedstawiona inna wersja tych wydarzeń. Nam udało się dotrzeć do tego pisma i jako pierwsi zamieszczamy jego treść.

A już w najbliższą środę radni powiatowi mają zająć się tym tematem, podczas obrad komisji.

 

Oświadczenie

 

Szanowny Panie Starosto, Szanowna Komisjo, Szanowni Radni

 

Kilka dni temu lokalne media, które otrzymały od jednego z Radnych kopię pisma skierowanego do Rady Powiatu przez mojego pracodawcę wydały na mnie wyrok. Narracja przyjęta zarówno w przedmiotowym piśmie, które zawierało szkalujące mnie nieprawdziwe informacje i wybiórczo oraz sugestywnie opisane fragmenty autentycznych zdarzeń jak i w artykułach prasowych sugerowała, że jestem złodziejem. Zwykłym, pospolitym złodziejem, który połaszczył się na paliwo należące do swojego pracodawcy.

Z uwagi na ciężar medialnych zarzutów zostałem zmuszony do zwrócenia się o pomoc do kancelarii adwokackiej. Obecnie mój pełnomocnik prowadzi działania zmierzające do oczyszczenia mojego wizerunku.

W Polsce, z tego co mi wiadomo, funkcjonuje zasada domniemania niewinności. W myśl tej zasady za winnego zarzucanego czynu można uznać kogoś, komu wina została udowodniona i nie budzi wątpliwości oraz zapadł w jego sprawie prawomocny wyrok sądu. W przypadku nagonki, z którą mam do czynienia, uznano mnie winnym w sprawie, w której nie jestem nawet świadkiem. Nie postawiono mi zarzutów, nie zatrzymano mnie (wbrew informacjom medialnym), a materiał dołączony do pisma pracodawcy dowodzi, między innymi tego, że jako traktorzysta prowadziłem ciągnik rolniczy, a w listopadzie przy temperaturze powietrza o wartości kilku stopni zdecydowałem się na zamknięcie bramy garażowej. Ten „straszny materiał dowodowy” bezsprzecznie obciąża mnie również tym, że jako pracownik zakładu przechodziłem przez jego podwórze kierując się do swojej szatni położonej po drugiej stronie drogi gminnej. Również opisane w piśmie działania policji w miejscu mojego zamieszkania wyglądały inaczej, niż tego życzyłby sobie mój pracodawca. W budynku gospodarczym, który użytkuję wskazałem dobrowolnie i z własnej inicjatywy policji trzy zbiorniki zawierające olej napędowy. Dlaczego to zrobiłem? Ponieważ w tych zbiornikach znajdowało się legalnie zakupione paliwo do mojego auta, a wcześniej również do auta mojego syna. Jeżeli posiadanie paliwa na własny użytek jest przestępstwem, którym musi się zajmować Wojewódzka Komenda Policji to chyba mamy do czynienia z kompletnym zamieszaniem i nadużyciem.

Z uwagi na to, że mój pełnomocnik poczynił kroki zmierzające do usunięcia przez mojego pracodawcę skutków naruszenia moich dóbr osobistych tylko na marginesie nadmienię, że pismo skierowane do Rady Powiatu przez Zarząd Hodowli Roślin Smolice Sp. z o. o. Grupa IHAR w Smolicach zawiera pomówienia i półprawdy oraz sugestywne sformułowania, które wprowadzają w błąd. Przykładem jest informacja o znalezieniu zbiorników z paliwem w „szafce pracowniczej”. Z kontekstu pisma wynika, że ten fakt obciąża mnie. Pracodawca „zapomniał” dodać, że szafka należała do innej osoby, a ja nie miałem dostępu do niej oraz do pomieszczenia, w którym się znajdowała. A to tylko wierzchołek góry lodowej absurdów w tej sprawie. Zdaję sobie w pełni sprawę, że powodem hejtu i tak szeroko zakrojonych działań nie jest w gruncie rzeczy rzekoma kradzież paliwa, ale moja przynależność partyjna i aktywność zarówno w reprezentowaniu mieszkańców mojej miejscowości, gminy czy powiatu i lobbowanie na ich rzecz, a także aktywność w zakresie reprezentowania pracowników przed moim pracodawcą. Moje działania sprawiły, że stałem się wrogiem publicznym w oczach zarządu ZHR Smolice Sp. z o. o. jak również, czego dowodzi intensywność działań medialnych, w oczach niektórych radnych. Czy jestem z tego powodu „na celowniku” wielu osób, które mogą mieć nieczyste ręce? Z pewnością tak. Czy jestem z tego powodu osobą lubianą? Z pewnością nie. Czy mogę zgodzić się na szkalowanie mnie i mojej rodziny oraz organizowanie ewidentnej prowokacji w celu wmanewrowania mnie w kryminalną sprawę? Nie, nie mogę i nie zgodzę się na to.

W związku z powyższym proszę Szanownych Państwa o rozwagę i powstrzymanie się od ferowania przedwczesnych wyroków. Często słyszymy o potrzebie funkcjonowania Państwa Prawa, przestrzeganiu praworządności. Zatem w tej sprawie aspekt prawny wygląda tak, że mają Państwo do czynienia z niewinną osobą, której nie tylko niczego nie udowodniono, ale nie przedstawiono nawet zarzutów. Domniemanie niewinności dotyczy każdego niezależnie od jego wieku, płci, wykształcenia, poglądów czy pełnionych funkcji. Dotyczy w tej samej mierze radnego pomawianego o kradzież paliwa, jak i radnego oskarżonego o korupcję.

Jeżeli w wyniku treści pisma skonfliktowanego ze mną Zarządu mojego pracodawcy oraz załączników, w których bez mojej zgody udostępniono mój wizerunek w miejscu pracy i przyjęcia narracji medialnej zamierzają Państwo podejmować w mojej sprawie jakiekolwiek działania lub decyzje będzie to oznaczało, ze nie szanują Państwo zasad praworządności i lekceważą podstawowe prawa obywatelskie.

z wyrazami szacunku
Jarosław Kubiak
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

DOM ZDROWIA
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko

Bar u Żaby
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki FACEBOOK ikrotoszyn.pl
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl