Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - DUNYA DONER PRACA

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Krotoszyn

Radny Bartosz Kosiarski: "Historyczna aleja zmienia się nam w ścieżkę..."

2019-11-29 07:11:00

Zbliżamy się, miejmy nadzieję, dużymi krokami do oficjalnego odbioru al. Powstańców Wlkp. w Krotoszynie, projektu realizowanego w ramach rewitalizacji. Czy ze wszystkich innowacji wprowadzonych w tym miejscu można być zadowolonym? Bartosz Kosiarski, radny miejski Krotoszyna ma swoje zdanie na ten temat.

 
 
- Historyczna aleja zmienia się nam pośrodku w ścieżkę o szerokości 1,5 m. Zastanawiam się, czy będzie można ją pokonać w całości pieszo, czy tylko w części? Bowiem, na przejazdach łączących dwie jezdnie arterii (stronę prawą i lewą - przyp. red.) są namalowane oznakowania dla rowerzystów, ale brakuje przejść dla pieszych - stwierdza. A być może w zamyśle było tak, jak już twierdzą, nieco złośliwie niektórzy mieszkańcy, że ruch pieszy, podobnie, jak samochodowy, ma odbywać się po jednokierunkowych chodnikach?
Problem mogą mieć też cykliści. - Nie ma nawet możliwości, zgodnie z obowiązującym oznakowaniem, aby aleję przejechać, od początku do końca, bez schodzenia z roweru - komentuje B. Kosiarski. - Jak dla mnie za dużo niedoskonałości, jak za takie pieniądze. Szkoda - dodaje. Koszt rewitalizacji, to ok. 10 mln zł.
 
 
 
 
- Ktoś powie, że były konsultacje, tylko podobno mieszkańcy o nich nie wiedzieli. Moim zdaniem nie trzeba konsultacji do tego, aby swobodnie cztery osoby mijały się na spacerze. Na szczęście ścieżka rowerowa łączy się z ulicą Ostrowską, gdzie można kontynuować jazdę na dwóch kółkach. Na rysunku wyglądało to o wiele lepiej, niż w rzeczywistości - mówi B. Kosiarski.
Aleję wzbogacono o m.in. miejsca rekreacji. - Fajnie, że zamontowano zabawki edukacyjne. Mam jednak mieszane odczucia, co do praktycznego użytkowania alei, ale być może się mylę.
 
 
 
 
Radny wspomina także o ważnej kwestii, na którą z pewnością zwrócą uwagę kierowcy. Czy z takiego rozwiązania będą zadowoleni, szczególnie ci mniej wprawni? - Wspomnianą kwestią są miejsca parkingowe. Nie wiem, czy ktoś jest w stanie zaparkować na "raz", gdy linie namalowane zostały pod kątem prostym, do kierunku jazdy? Miejsca parkingowe można było zrobić pod skosem, co ułatwiłoby wjazd i wyjazd - stwierdza. - Nie jestem jednak ekspertem, oby było lepiej, niż to wygląda obecnie.
 
 
 
 
- I na koniec jeszcze jedna fajna rzecz. Miejsce, które domyślam się ma być porośnięte bluszczem (pośrodku alei naprzeciw sklepu ze sprzętem RTV/AGD - przyp. red.). W upalne dni, to super pomysł na osłonę przed promieniami słonecznymi. Jest tylko jeden problem. Na ten moment nie ma tam ławek. Wiadomo już, że będą dołożone kamery, więc nie ma obaw, że w tym ustronnym miejscu dochodziłoby do aktów wandalizmu.
 
 
 
 
Póki co, wszyscy czekamy na oficjalne oddanie do użytku, arterii mającej być wizytówką miasta. Być może do tego czasu, jeszcze coś się zmieni...
 
 
 Fotorelacja
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Autopromocja ikrotoszyn.pl

iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl