iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

Informator rynku pracy
Artykuł sponsorowany

Psycholog online coraz popularniejszy. Jak wyglądają internetowe wizyty w poradni psychologicznej?

2020-12-03 14:12:00

Epidemia koronawirusa spowodowała, że dzisiaj często korzystamy z teleporad, aby nie udawać się bezpośrednio do gabinetu lekarskiego. Taką metodę stosują także gabinety psychologiczne i psychoterapeutyczne, aby pomóc swoim pacjentom w tym trudnym czasie.

Aby zredukować ryzyko zakażenia się koronawirusem, warto ograniczyć liczbę kontaktów z innymi osobami, gdy nie jest to konieczne. Właśnie dlatego tak wiele poradni oraz gabinetów psychologicznych oferuje obecnie możliwość korzystania z poradnictwa telefonicznego oraz przez internet za pomocą komunikatorów online. Jak dokładnie wygląd psychoterapia online? Jak zamówić wizytę?

 

Psycholog przez internet – dlaczego warto?

 

Dla wielu osób udanie się do psychologa osobiście nie jest możliwe. Dotyczy to nie tylko przebywania na kwarantannie, gdy nie jest możliwe wychodzenie na zewnątrz, ale również szeregu innych przypadków, na przykład wtedy, gdy najbliższy gabinet znajduje się wiele kilometrów dalej. Taka forma spotkania jest zatem wygodna, ale również zdarza się, że jest ona jedyną formą uzyskania pomocy psychologicznej.

 

Jak wygląda psychoterapia przez internet?

 

Aby skorzystać z usług psychologa i psychoterapeuty przez internet, konieczne jest posiadanie komputera lub smartfona albo tabletu oraz dostępu do sieci. W ten sposób można połączyć się z gabinetem. Do tego celu stosowane są popularne komunikatory internetowe, na przykład Skype czy Zoom, ale również można skonsultować się telefonicznie. Psychoterapia online przypomina tą, która odbywa się w gabinecie. Polega ona na rozmowie ze specjalistą, która powala na rozpracowanie problemów. W przypadku pierwszej wizyty dodatkowo prowadzona jest specjalna diagnostyka, która ma na celu określenie źródła problemu i przygotowanie właściwego planu leczenia dopasowanego do konkretnego pacjenta.

 

Jak umówić się na telefoniczne spotkanie z psychologiem?

 

Obecnie coraz więcej psychologów działa online. Osobom chcącym skorzystać z placówek jak poradnie psychologiczne Poznań także daje taką możliwość. Nie trzeba wtedy udawać się do specjalisty samodzielnie – można połączyć się z nim online albo przez telefon.

Umówienie się na spotkanie online lub telefoniczne jest bardzo poste:

1. Zadzwoń do gabinetu, aby umówić się na spotkanie – zaznacz, że chcesz skorzystać z opcji spotkania online lub przez telefon.

2. Zapłać za spotkanie za pomocą przelewu. Prześlij na adres gabinetu potwierdzenie dokonanej płatności. Po jej potwierdzeniu spotkanie zostanie potwierdzone na konkretny dzień i godzinę.

3. Skorzystaj z komunikatora internetowego albo telefonu, aby rozpocząć rozmowę z psychologiem albo psychoterapeutą. Pamiętaj o punktualności. Połącz się w umówionym wcześniej terminie.







Wspieraj firmy z Twojego regionu! kupujlokalnie.online

Motoinformator to nic innego jak dodatek motoryzacyjny gazet internetowych


Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową