iKrotoszyn.pl reklamy
Koźmin Wielkopolski

Przy SP3 powstaną nowe miejsca parkingowe

Zdjęcie: kozminwlkp.pl/AFUMiG

Kilkanaście nowych miejsc parkingowych powstanie wkrótce w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3 im. K. Makuszyńskiego w Koźminie Wielkopolskim.

Właśnie rozpoczęły się prace, które polegają na: przedłużeniu istniejącego pasa postojowego i wyznaczeniu nowych miejsc postojowych oraz przeniesieniu zatoki autobusowej na drugą stronę ulicy Kopernika. Dzięki takiemu rozwiązaniu przy szkole powstanie 15 nowych miejsc dla samochodów.

Gmina zabezpieczyła na to zadanie w tegorocznym budżecie 127 tys. zł. Przebudowa ulicy Kopernika zakłada przeniesienie zatoki autobusowej na drugą stronę ulicy.

– Konsultowaliśmy to rozwiązanie z dyrekcją SP3 oraz firmą Centrol i uzyskaliśmy akceptację – mówi Jarosław Ratajczak, wiceburmistrz Koźmina Wlkp.

Ulica Kopernika pozostanie dwukierunkowa. Jednak autobus szkolny będzie dojeżdżał na Kopernika przez ulicę Tysiąclecia. Uczniowie, pod opieką nauczycieli dowożących, przejdą przez ulicę Kopernika na przejściu dla pieszych, które znajduje się na wprost wejścia na teren szkolny.

Źródło: kozminwlkp.pl/AFUMiG
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.