iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Przy okazji wpadł z narkotykami... U 19-latka znaleziono prawie 200 porcji metamfetaminy!

2022-11-16 14:11:00
Zdjęcie: KPP Milicz

Policjanci z pobliskiego Milicza zatrzymali 19-latka z powiatu krotoszyńskiego, który posiadał prawie 200 porcji metamfetaminy oraz kilka porcji marihuany. Mężczyzna wpadł przy okazji realizowania przez funkcjonariuszy czynności służbowych w zupełnie innej sprawie kryminalnej.

 


W poniedziałek, 14 listopada, miliccy kryminalni udali się do jednej z wsi w powiecie krotoszyńskim w celu realizacji czynności służbowych związanych z prowadzoną od pewnego czasu sprawą nie związaną jednak z przestępczością narkotykową. W jednym z gospodarstw mundurowi zastali 19-letniego mężczyznę. Zanim jednak policjanci przystąpili do czynności służbowych mających związek z prowadzonym postępowaniem, przeszukali mieszkanie i pojazd należący do mężczyzny.

- W samochodzie osobowym marki Peugeot policjanci znaleźli woreczek z zawartością skrystalizowanej substancji koloru różowego oraz drugi woreczek z zawartością charakterystycznego suszu roślinnego, którym okazała się marihuana w ilości kilku porcji - podaje podisnp. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

- W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do milickiej komendy, gdzie w jego obecności za pomocą testera narkotykowego policjanci ustalili, że substancja krystaliczna to środek psychotropowy w postaci pochodnej metamfetaminy w ilości prawie dwustu porcji wolnorynkowych. Zabezpieczone narkotyki po dokładnym zważeniu trafiły do policyjnego depozytu, natomiast zatrzymany 19-latek do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy został osadzony w policyjnym areszcie - informuje oficer prasowy.

Postępowanie jest w toku. Zatrzymanemu za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto policjanci będą realizować dalsze czynności służbowe z udziałem zatrzymanego mężczyzny w ramach wcześniejszego postępowania prowadzonego w innej sprawie kryminalnej.

Źródło: KPP Milicz
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
SŁOWIK - SPRZEDAŻ CHOINEK KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.